آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » جزئیات پخش بازی‌های جام ملت‌های آسیا در شبکه سه

جزئیات پخش بازی‌های جام ملت‌های آسیا در شبکه سه

13931016000209_PhotoA

تهیه‌کننده برنامه «آسیا ۲۰۱۵» گفت: با وجود اینکه منابع برای جام ملت‌های آسیا و تاریخچه آن نسبت به جام جهانی کمتر است و حتی تصاویر در دسترس هم کیفیت چندانی ندارد، با این حال تلاش کرده‌ایم برنامه‌ای درخور را آماده کنیم.

«رضا جاودانی» تهیه‌کننده برنامه «آسیا ۲۰۱۵» که قرار است ویژه پوشش بازی‌های جام ملت‌های آسیا از شبکه سه سیما به پخش برسد، درباره ویژگی‌های این برنامه تحلیلی و کارشناسانه توضیح داد: تیم ملی ایران از سال ۱۹۷۶ تاکنون موفق نشده است در جام ملت‌های آسیا عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد. این رقابت‌ها هم در واقع بعد از مقدماتی جام جهانی مهم ترین مسابقات در سطح قاره آسیاست که این بار در برنامه «آسیا ۲۰۱۵» پوشش داده می‌شود.

وی افزود: به دلیل این که این بازی ها در کشور استرالیا انجام می‌شود و ساعت پخش مسابقات به وقت کشور ما در ساعات ابتدای روز است و این زمان معمولا زمانی است که اکثر مخاطبان فوتبال یا سر کار هستند یا در دانشگاه و مدرسه وقت خود را می‌گذرانند، ساعت پخش برنامه تحلیل بازی ها را ۱۹ تا ۲۰:۳۰ یا ۲۲:۳۰ تا ۲۴ در نظر گرفتیم تا همه بتوانند آن را دنبال کنند.

رضا جاودانی در پاسخ به اینکه چرا باوجود رویکرد جدید شبکه سه ، درجهت اولویت برنامه سازی ورزشی ، زمان بیشتری به این برنامه اختصاص داده نشده گفت : درحال حاضر شبکه سه درقبال برنامه های درحال پخش تعهد دارد ، این مهم به مرور زمان اتفاق می افتد .

او همچنین درباره رویکرد ویژه برنامه جام ملت‌های آسیا ادامه داد: «آسیا ۲۰۱۵» نیز طبق روال همه ویژه برنامه‌های تحلیلی، بررسی و ارزیابی بازی‌های صورت گرفته را در بر می گیرد. کارشناسانی در برنامه حضور می‌یابند و درباره مسابقات و تیم های شرکت کننده صحبت می‌کنند. زمان برنامه نیز تقریباً ۹۰ دقیقه است.

وی با اشاره به این که با توجه به کم بودن منابع تصویری و مکتوب در دسترس درباره تاریخ بازی های جام ملت های آسیا بیان داشت: کم بودن منابع درباره این بازی ها کار ما را کمی سخت می‌کند. در حالی که درباره جام جهانی منابع تصویری و مکتوب بسیاری از دهه ۱۹۳۰ تاکنون وجود دارد. در حالی که در منابع برای جام ملت های آسیا و تاریخچه آن کمتر است. ضمن این که تصاویر در دسترس هم کیفیت چندانی ندارد. با این حال تلاش کرده‌ایم تا برنامه ای درخور را آماده پخش سازیم.

تهیه کننده «آسیا ۲۰۱۵» به آماده سازی آیتم‌های متنوع اشاره کرد و گفت حدود یک ماه است پیش تولید این برنامه را شروع کرده‌ایم و درحال حاضر تیتراژ ، وله‌ها، آنونس آماده شده است. در این برنامه مردم می توانند بازی‌های نوستالژیک و خاطره انگیز را در قالب آیتم خاطره ها ببینند، همچنین اطلاعات تیم های حاضر در این رقابت ها در قالب اینفوگرافی تیم ها ارائه می شود، اتفاقی که مردم هم قطعا دنبال آن هستند پرداختن بیشتر به بازی هایی است که یک طرف آن تیم ایران است، برای این بازی ها تدارک ویژه ای دیده‌ایم: متناسب با همان بازی یک بازیکن قدیمی دعوت می کنیم و به حواشی و مسایل پیرامونی آن کامل می‌پردازیم.

جاودانی به تجربه موفقش در ۲۰۱۴ و کار در کنار عادل فردوسی پور اشاره کرد و گفت : عادل دوست قدیمی من هست و در کنار تیم برنامه سازی است و از هیچ کمکی برای بهتر شدن برنامه دریغ نمی کند.

او همچنین درپاسخ به اینکه یکی از جذابیت های ۲۰۱۴ به لحظه بودن پوشش اتفاقات تورنومنت بود و آیا در برنامه این اتفاق می افتد گفت: برنامه تحلیلی ما شب برگزار می شود و ما زمان بیشتری داریم تا اتفاقات خاص را به نحو مطلوب واکاوی کنیم و به آنها بپردازیم ، قطعا در آسیا ۲۰۱۵ هیچ اتفاق خاصی از دید ما خارج نمی شود.

تهیه کننده برنامه چالشی «دایره طلایی» گفت : در برنامه «آسیا ۲۰۱۵» حقایق بیان می شود چه تلخ باشد، چه شیرین. درواقع چالش هر چیزی که منجر به اختلاف بشود نیست ، من در هیچ اتفاقی ، به دنبال منافع شخص یا گروهی نخواهم بود . به نظر من مردم باید بدانند که در هفته آخر تیم ملی چه مشکلاتی داشته است ، از روز اول سطح توقع مردم را در برنامه پایین می آوریم و این نکته را می گوییم که بازیکنان ما مرد روزهای بحرانی هستند و اگر قهرمان شوند نه به خاطر تدارکات ویژه هست ، نه امکانات ، بلکه فقط دلیلش انگیزه ذکر شده است. همین رک گویی و بیان حقیقت است که برنامه ای مثل ۹۰ را پرمخاطب و دوست داشتنی کرده است.

او همچنین به این نکته اشاره داشت که تمایل دارد گروه ورزش شبکه سه گزارشگران بازی ها را مشخص کند، تا بار انتخاب صحیح گزارشگران از دوش ما برداشته شود، هرچند که اگر از شبکه سه تیمی به بازی ها اعزام شود مطمئنا گزارشگر اعزامی دیدارهای ایران را گزارش می‌کند و همچنین گزارشات با کیفیت تر و غنی تری از لحاظ محتوی به بینندگان ارائه می‌شود.

رضا جاودانی درباره اجرای این برنامه گفت: با توجه به این که در برنامه «بیست چهارده» به همراه محمدحسین میثاقی توانستیم پاسکاری‌های خوبی داشته باشیم در اینجا هم بخش اجرا را با یکدیگر پیش می بریم.

درپایان جاودانی ابراز امیدواری کرد که تلاش گروه برنامه ساز و همکاران شبکه به بار بنشیند و برنامه خوبی برای فوتبال دوستان تهیه و پخش شود.

برنامه «آسیا ۲۰۱۵» ویژه پوشش بازی‌های جام ملت های آسیا از جمعه ۱۹ دی ماه همزمان با آغاز این رقابت ها با پخش مستقیم فوتبال استرالیا – کویت از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.