آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » حضور مهم‌ترین هیأت تجاری آلمان پس از ۲۰ سال در ایران

حضور مهم‌ترین هیأت تجاری آلمان پس از ۲۰ سال در ایران

702040_PhotoA

هیأت تجاری آلمانی پس از ۲۰ سال برای رایزنی و همکاری‌ دوجانبه، صبح امروز در اتاق بازرگانی ایران مذاکرات رو در رو را آغاز کرد.

رفت و آمد هیات‌های تجاری به ایران از یک سال گذشته با مذاکرات ژنو برای بررسی وضعیت سرمایه‌گذاری شدت گرفته و پس از هیات فرانسوی این بار نوبت آلمانی‌ها است که فرصت‌های خود را برای سرمایه‌گذاری در ایران محک بزنند. امروز هیاتی آلمانی متشکل از ۲۹ شرکت و ۳۴ بازرگان به همراه روسای انجمن خاورمیانه و نزدیک آلمان که مهم‌ترین نقش را در برقراری روابط تجاری ۸۰ سال اخیر در آلمان ایفا کرده‌اند، وارد کشور شده و مذاکرات رو در رویی را در اتاق بازرگانی ایران آغاز کردند.

به گفته بورکهارددامن نایب‌رئیس انجمن خاورمیانه و نزدیک آلمان این هیات بنا دارد تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران، حمل و نقل، ماشین‌آلات، مواد غذایی و فناوری به صورت ویژه بررسی کند. مدیریت منابع آب نیز از دیگر موضوعات مهمی است که آلمان‌ها روی آن تبادل اطلاعات خواهند داشت.

وی به این نکته اشاره کرد که ایرانی‌ها دیدگاه مثبتی نسبت به ما دارند و امیدواریم سیاستمداران نیز به یافتن راه‌های خوبی برای روابط تشویق کنیم.

این هیات تجاری تا روز سه‌شنبه ۱۸ آذرماه در تهران جلسات خود را ادامه خواهد داد و دیدار با وزیر جهاد کشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه‌های بعدی این هیات تجاری آلمانی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.