آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » خدمات درمانی در کرج متناسب با جمعیت نیست

خدمات درمانی در کرج متناسب با جمعیت نیست

13930925000678_PhotoA

رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر کرج گفت: خدمات درمانی در شهرستان کرج متناسب با جمعیت نیست و لازم است تدابیر اساسی برای رشد این مهم در این کلانشهر اندیشیده شود.

محمد باغستانی اظهار کرد: رشد روزافزون جمعیت در این شهرستان می‌طلبد تا طرح‌های درمانی و بهداشتی نیز متناسب با جمعیت افزایش یابد اما متاسفانه این مهم هم‌اکنون در کرج با مشکلات و کمبودهایی روبرو است.

وی ادامه داد: سرانه فضاهای درمانی و بهداشتی در کرج نیز با استانداردها فاصله بسیار زیادی دارد و همین امر مشکلات بسیاری را برای مردم ایجاد کرده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر کرج تصریح کرد: نبود و کمبود مراکز درمانی تخصصی یکی از مهمترین معضلاتی است که مردم در این شهرستان با آن مواجه هستند در بسیاری از موارد مجبورند برای درمان به تهران مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه شهرستان فردیس فاقد بیمارستان است، گفت: بسیار باعث تاسف است که شهرستانی با جمعیت بیش از نیم میلیون فاقد مرکز درمانی باشد و مردم در این شهرستان مجبورند به شهرهای همجوار و یا کرج مراجعه کنند.

به گفته باغستانی این امر سبب می‌شود که شهروندان علاوه بر تحمل هزینه‌های تردد مشکلات دیگری را نیز متحمل شوند.

رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر به نبود یک بیمارستان روانپزشکی یا بیمارستان سوانح و سوختگی و … در کلانشهری با ۲ میلیون نفر جمعیت اشاره کرد و گفت: عدم پوشش کامل درمانی مردم در این کلانشهر نگران‌کننده است و نیازمند نگاه خاص در این حوزه هستیم.

وی تصریح کرد: کمبود نیروهای انسانی متخصص و تجهیزات نیز یکی از مهمترین مشکلات مردم در حوزه درمان است.

باغستانی گفت: تعامل و همکاری تمامی سازمان‌ها برای تحقق اهداف مورد نظر و رشد همه‌جانبه سرانه‌های بهداشت و درمان یکی از مهمترین نیازهای کرج است.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.