آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » خودداری مردم از خرید ملک‌های غیرمجاز مانع فعالیت سودجویان می‌شود

خودداری مردم از خرید ملک‌های غیرمجاز مانع فعالیت سودجویان می‌شود

13930611000516_PhotoA

فرماندار فردیس با بیان اینکه مردم باید از خرید ملک‌هایی که به صورت غیرمجاز ساخته شده، خودداری کنند، گفت: برخورد منفی مردم با این موضوع به طور قطع جلوی ادامه سوءاستفاده سودجویان را می‌گیرد.

مهدی مهرور اظهار داشت: یکی از مشکلات شهرستان فردیس که خوشبختانه با ورود به موقع فرمانداری و نظارت دستگاه‌های مسئول در ماه‌های اخیر کاهش یافته، موضوع رهاسازی نخاله‌های ساختمانی در محیط‌های غیرمجاز است.

وی تصریح کرد: رهاسازی این نخاله‌ها ضمن اینکه به زیبایی و چهره شهر آسیب وارد می‌کند، مشکلات زیست محیطی بسیاری به همراه داشته و اگر در این زمینه توجه لازم صورت نگیرد، در آینده نزدیک مردم با مشکلات و معضلات بسیاری روبه‌رو می‌شوند.

عالی‌ترین مقام اجرایی در شهرستان فردیس گفت: در این حوزه دستگاه‌های مسئول از جمله شهرداری، سازمان پسماند و نهادهای انتظامی باید با دقت بیشتری عمل کرده و در صورت مشاهده کوچک‌ترین تخلفی با متخلفان برخورد قاطع قانونی داشته باشند.

مهرور در پاسخ به این پرسش که برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان فردیس چگونه پیگیری می‌شود، گفت: در این حوزه جلسات متعددی برگزار شده و با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط از جمله شهرداری، جهاد کشاورزی، دادگستری و سازمان مهندسان ناظر تلاش داریم، ساخت و سازهای غیرمجاز را به حداقل ممکن برسانیم.

وی افزود: جلوگیری از تخریب اراضی کشاورزی و باغ‌ها و تغییر کاربری غیرقانونی این اراضی از جمله اولویت‌های اصلی فرمانداری است و دستگاه‌های مربوطه از جمله جهاد کشاورزی در این زمینه نظارت‌های مستمری را انجام می‌دهند.

فرماندار فردیس در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در این حوزه مردم بیشترین مسئولیت را بر عهده دارند و اگر همکاری لازم را با مسئولان نداشته باشند، نمی‌توان امیدوار بود که جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز گرفته شود.

مهرور بیان داشت: به عنوان نمونه اگر ملکی به صورت غیرمجاز ساخته شده باشد، مردم باید از خریداری این واحد خودداری کرده و برخورد منفی آنها به طور قطع جلوی ادامه سوءاستفاده سودجویان را می‌گیرد.

وی در پایان گفت: از سوی دیگر دستگاه‌های نظارتی نیز باید نظارت‌های خود را بیشتر کرده و با همکاری خود مردم، شرایط مطلوب و مناسبی را در سطح شهرستان فردیس فراهم کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

 

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.