آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » خیل سرمایه گذاران خارجی به کشور سرازیر شده است
خیل سرمایه گذاران خارجی به کشور سرازیر شده است

خیل سرمایه گذاران خارجی به کشور سرازیر شده است

مشاور وزیر اقتصاد:
خیل سرمایه گذاران خارجی به کشور سرازیر شده است
کرج -ایرنا- مشاور وزیر و مدیرکل دفتراستان های وزرات اموراقتصادی و دارایی گفت: با اجرایی شدن برجام ، خیل سرمایه گذاران خارجی به کشور سرازیر شده است.
خیل سرمایه گذاران خارجی به کشور سرازیر شده است
به گزارش ایرنا، سید جواد هاشمی روز یکشنبه در نخستین نشست شورای هماهنگی مدیران اقتصادی استان البرز افزود: ورود سرمایه های خارجی به ویژه در بخش توسعه صنایع مادر و استفاده از فناوری نوین دستاوردهای خوبی برای کشور به همراه دارد.
وی ادامه داد: در این حال، وزارت اقتصاد و دارایی نقش موثری ایفاء خواهدکرد .
هاشمی با اشاره به تشکیل شورای هماهنگی اقتصادی در استان ها گفت: دراین شورا ،مدیران کل اقتصاد و دارایی استان ها به عنوان نماینده این وزارتخانه نقش مهمی را ایفاء می کنند.
وی با تاکید بر این نکته که باید به سمت منابع درآمدی دیگر غیر از نفت پیش رویم افزود: دراین بخش درآمدهای مالیاتی مورد توجه قرار گرفته است.
مشاور وزیر اقتصاد و دارایی درادامه به تشکل بانک اطلاعات ازسوی شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصادی و دارایی اشاره کرد و افزود: با تشکیل این بانک اطلاعات لازم برای سرمایه گذاری هرچه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد .
هاشمی خاطرنشان کرد: وقتی سرمایه گذاران به استان ها می روند باید در کمترین زمان فرصت ها را برای فعالیت اقتصادی آنها فراهم کرد که دراین زمینه شوراهای هماهنگی مدیران استانی وزارت اقتصاد و دارایی نقش مهمی دارند.
وی ادامه داد: تنها نباید استانی فکر کرد بلکه باید مدیران استان ها در سطح ملی نیز طرح هایی داشته باشند و ثبت معنوی طرح ها مهم است.
هاشمی همچنین با اشاره به مبحث فرار مالیاتی نیز گفت: تا زمانی که دراقتصاد کار فرهنگی خوب نداشته باشیم با مشکل مواجه می شویم.
تدبیر برای اموال تملیکی ، توزیع سهام عدالت، نرخ سود یکسان بانکی و مشکلات آن ، بیمه ،گمرک و مالیات از موضوعاتی بود که با حضور مسئولان امور اقتصادی و دارایی استان البرز و مشاور وزیر اقتصاد و دارایی مورد بررسی قرار گرفت.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.