آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » دبیرخانه هیأت بازرسی انتخابات شهرستان های تابعه البرز آغاز به کارکرد
دبیرخانه هیأت بازرسی انتخابات شهرستان های تابعه البرز آغاز به کارکرد

دبیرخانه هیأت بازرسی انتخابات شهرستان های تابعه البرز آغاز به کارکرد


دبیرخانه هیأت بازرسی انتخابات شهرستان های تابعه البرز آغاز به کارکرد
کرج-ایرنا-معاون استاندارو رئیس هیات بازرسی انتخابات البرز از آغاز به کار دبیرخانه هیأت بازرسی انتخابات شهرستان های تابعه استان خبرداد.
دبیرخانه هیأت بازرسی انتخابات شهرستان های تابعه البرز آغاز به کارکرد
به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز عباداله کامکار روز دوشنبه در چهارمین نشست اعضای هیأت بازرسی انتخابات که با حضور روسای هیأت های بازرسی انتخابات شهرستان های تابعه استان البرز تشکیل شد، افزود: مسئول و اعضای دبیرخانه هیأت بازرسی انتخابات استان و اعضا و روسای هیأت های بازرسی شهرستان ها مشخص شده است.
وی ادامه داد:این دبیرخانه اقداماتی نظیر ایجاد سامانه پیامکی، پست الکترونیک و دورنگار برای ارتباط مردم با هیأت بازرسی و تهیه اطلاعیه های ویژه برای پخش از صدا و سیما انجام خواهدداد.
کامکار، دریافت اطلاعات و اخبار از هیأت های بازرسی انتخابات شهرستان های تابعه استان ، انعکاس مشکلات و مسایل به مبادی ذیربط، تشکیل جلسات هیأت بازرسی انتخابات استان، بازدید از حوزه انتخابیه شهرستان های تابعه استان و پیگیری برگزاری جلسات آموزشی را از وظایف این دبیرخانه برشمرد.
وی تاکید کرد که اعضای هیأت بازرسی انتخابات استان در اجرای وظایف خود شامل انتخابات بازرسان و سربازرسان انتخابات دقت لازم را به عمل آورند.
این مسئول ادامه داد: هیأت بازرسی انتخابات برای دوری از هر گونه شائبه احتمالی از افراد شناخته شده و مسلط به قوانین و مقررات انتخاباتی، بازرسان آموزش پذیر و با رعایت اصول بی طرفی افراد مذکور را مشخص کنند.
کامکار گفت: طبق ماده ۲۵ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، هیأت بازرسی انتخابات باید در بکارگیری مأموران و بازرسان برای حسن اجرای انتخابات و نظارت بر آن اهتمام ویژه ای داشته باشند چرا که این مهم، وظیفه ای خطیر بر دوش هیأت بازرسی و مجریان برگزاری انتخابات به شمار می رود.
معاون استاندار و رئیس هیأت بازرسی انتخابات با اشاره به تاکیدهای مقام معظم رهبری در خصوص صیانت از آراء مردم گفت:
با عنایت به تأکیدهای رئیس جمهوری در خصوص شفافیت انتخابات پیش رو، لازم است این امر مورد لحاظ مجریان، ناظران، بازرسان و مسئولان اجرایی انتخابات قرار گیرد.
کامکار همچنین خطاب به اعضای هیأت بازرسی انتخابات استان بیان کرد: مجریان و ناظران انتخابات باید به نحوی عمل کنند که آحاد مردم جامعه، آنان را نمایندگان خود در محل اخذ صندوق های رأی بدانند.
وی افزود: شما بازرسان انتخابات باید به نحوی عمل کنید که آحاد مردم با اطمینان خاطر از حسن اجرای انتخابات، با حضور حداکثری خود در سطح استان و برگ زرینی دیگر در تاریخ حماسه ساز این دیار ثبت کنند.
کامکار با اشاره به اینکه مردم نباید نگران برگزاری انتخابات باشند، گفت: مجریان و ناظران انتخابات باید به نحوی عمل کنند که آحاد مردم آنها را نمایندگان خود بدانند و به دور از هر گونه نگرانی و با هر سلیقه ای پای صندوق های رأی حاضر شوند.
وی با اشاره به نامگذاری سالجاری توسط مقام معظم رهبری مبنی بر سال همدلی و همزبانی دولت و ملت، بیان کرد: لازم است با درایت مسئولان و دست اندرکاران نسبت به تحقق این شعار حکیمانه در فرایند انتخابات تلاش کنیم.
وی افزود: قطعاً حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی در هفتم اسفند ماه جاری می تواند اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به رخ جهانیان بکشد که این مهم خواسته همه مردم و مسئولان نظام است و باید در راستای تحقق آن بکوشیم.
رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان البرز، با بیان اینکه امانتداری وظیفه اصلی هیأت بازرسی انتخابات است، گفت: اجرای صحیح وظایف و تکالیف محوله و امانتداری در روند انتخابات نه تنها مطالبه عمومی بلکه تأکید مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری اسلامی ایران است، لذا عمل به قانون و رعایت اصل بی طرفی توسط اعضای هیأت بازرسی انتخابات قطعاً سرلوحه امور خواهد بود.
وی با اشاره به لزوم حفظ شأن و جایگاه هیأت بازرسی و نظارت بر انتخابات استان گفت: تسلط بر قوانین و مقررات و همچنین روند اجرای امور یکی از ویژگی های بازر اعضای هیأت بازرسی انتخابات است، چرا که این افراد باید بتوانند نسبت به پیشگیری و جلوگیری از وقوع تخلف و آسیب اقدام کنند و همچنین این اطمینان را در دل های مردم به وجود بیاورند که روند برگزاری انتخابات به خوبی پیگیری شود.
کامکار افزود: برای تحقق این مهم و ارتقاء سطح آگاهی های اعضای هیأت بازرسی لازم است همه مجریان، بازرسان، سربازرسان انتخابات استان در دوره های آموزشی قانون انتخابات و نحوه برگزاری آن حضور داشته باشند و ترجیحاً بازرسان و سربازرسان از افراد واجد شرایط انتخاب شوند.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.