آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » درجنگ نرم تلفات می‌دهیم اما خیلی‌ها خوابند

درجنگ نرم تلفات می‌دهیم اما خیلی‌ها خوابند

788فرمانده کل سپاه افزود: اهمیت جنگ نرم خیلی بالاتر از ۸ سال دفاع مقدس است اما مشکل اساسی این است که آنهایی که باید این موضوع را درک کننند درک نمی‌کنند؛ ما در این جنگ تلفات می‌دهیم اما خیلی‌ها خوابند

به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله، سرلشکر جعفری در اختتامیه دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی که امشب در سالن همایش های صداوسیما برگزار شد، با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: این نمایشگاه محتوای خوبی داشت و کسانی که این نمایشگاه را برگزار کردند اهداف ویژه ای داشتند.
وی با اشاره به جنگ نرم دشمن افزود جنگ نرم امروز هم مانند دفاع مقدس است و شرایطی که دارد همان قداست هشت سال دفاع مقدس را خواهد داشت و همان پیروزی ها را نیز خواهد داشت اما زمان بیشتری می طلبد.

جعفری با بیان اینکه دفاع مقدس چند ویژگی داشت گفت: یکی از این ویژگی ها نقش و حضور مردم انقلابی در جنگ بود و چون جنگ سخت بود در بین مسئولین راحت تر حس می شد. اما جنگ نرم امروز را باور نداریم.

وی با طرح این سوال که چرا این جنگ را باور نمی کنیم و مانند آن دوران یک حرکت جهادی و عمومی اتفاق نمی افتد؟ گفت: برای مومن نباید این جنگ با دفاع مقدس تفاوتی داشته باشد؛ جنگ امروز حس نمی شود و ما آن را باور نمی کنیم؛ حضور در جبهه سخت راحت تر از حضور در جبهه جنگ نرم است.

جعفری گفت: عملیات کردن و به هدف رسیدن در جنگ نرم خیلی دشوار است؛ اولین چیزیی که باید بدانیم قداست ۸ سال دفاع مقدس است؛ باید مولفه های قداست ۸ سال جنگ مان را بشناسیم که از این مولفه ها نقش مردم؛ رهبری، مسئولان و در کنار آن سازمان های دولتی را می توان نام برد.

وی افزود: هیچ کدام از شهدای ما برای آزادی خاک شان نرفتند درست است که این هدف هم محقق می شد اما وصیت نامه های شهدا نشان دهنده این است که آنها برای یاری اسلام امام و رهبری به جبهه حق علیه باطل شتافتند و این در وصیت نامه هایشان موج می زند.

فرمانده سپاه گفت: اگر حضور مردم در ۸ سال دفاع مقدس نبود سرنوشت خوزستان و کل جنگ مشخص نبود، وقتی می گوییم حضور مردم منظور مردم با ایمان و باانگیزه است که برای جهاد در راه خدا شتافتند.

جعفری گفت: یکی از عوامل اصلی برای قداست بخشیدن دفاع مقدس معنویت بالا و حضور مردم با انگیزه و ایمانی بود، عامل دیگر رهبری دینی بود که اگر جایگاه ولایت فقیه در جمهوری اسلامی نبود، حجم گسترده مردم در جنگ اتفاق نمی افتد و سرنوشت جنگ معلوم نبود.

وی ادامه داد: در جنگ سخت سازمان های دولتی پشتیبانی داشتند مسئولین هم کمک می کردند هر چند که این کمک ها و پشتیبانی ها ناقص بود؛ اما به هر حال این پشتیبانی ها وجود داشت.

وی گفت: نقش مردم در هر جایی که موضوع دفاع از انقلاب اسلامی است چه جنگ سخت و چه امنیتی و نیمه سخت مانند فتنه ۷۸ و ۸۸ تعیین کننده بوده است در جنگ نرم و در مقابله با تهدیدات نرم فرهنگی سیاسی و اقتصادی هدف خود مردم هستند ایمان و باور مردم است این جا است که اهمیت جهاد اکبر از جهاد اصغر بالاتر است برای اینکه هدف جنگ نرم فرهنگی؛ ایمان، دین، باورها و ارزش های جامعه است که بسیار خطرناک است.

فرمانده سپاه افزود: جنگ نرم حمایتی از سوی سازمان ها و مسئولین دولتی نمی شود و بعضا مقابل جبهه جنگ نرم هستند و یکی از مشکلات ما دستگاه ها و مسئولان خودمان است ابزار جنگ نرم در دست دشمن است اما اگر دقت کنیم در داخل کشورمان این ابزار بیشتر است.

جعفری گفت: تلفات خسارات جنگ سخت، شهید و جانباز است اما در جنگ نرم که خطرناک تر است تلفات خروج از دین، تضعیف ایمان وایجاد انحراف در باورهای مردم است؛ نتیجه دستاورد هشت سال جنگ صدور انقلاب به جهان بوده است که با همت و پایداری در مقابل نظام سلطه ایستادیم.

فرمانده سپاه تاکید کرد: اهمیت جنگ نرم خیلی بالاتر از ۸ سال دفاع مقدس است اما مشکل اساسی این است که آنهایی که باید این موضوع را درک کننند در ک نمی‌کنند؛ ما در این جنگ تلفات می دهیم اما خیلی ها خوابند؛ نقش جوان ها برای مقابله با جنگ نرم دشمنان قابل توجه است همانند دوران دفاع مقدس که جوانان نقش اصلی را ایفا می کردند.

وی تاکید کرد: یکی از عرصه های مقابله با جنگ نرم دشمنان تبعیت از ولی فقیه و حرکت کردن در این مسیر است؛ کسانی می توانند در این مسیر باشند که هیچ شک و شبهه ای نداشته باشند؛ جبهه انقلاب اسلامی محتاج مجاهدت و تلاش جوانان انقلابی است که سرنوشت انقلاب را در داخل رقم بزنند. در بعد خارجی ما خوب پیش می رویم موفقیت های پی در پی داشته ولی در داخل مشکل داریم.

جعفری در پایان گفت: امیدواریم در عرصه جنگ نرم با انقلاب اسلامی و با نیروهای حزب اللهی و وحدت و یکپارچگی موفیقت های بیشتر کسب کنیم.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.