آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » در هفته بسیج: یادمان «زن و مقاومت» در پارک نبوت کرج رونمایی شد
در هفته بسیج: یادمان «زن و مقاومت» در پارک نبوت کرج رونمایی شد

در هفته بسیج: یادمان «زن و مقاومت» در پارک نبوت کرج رونمایی شد

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج یادمانی تحت عنوان «زن و مقاومت» در پارک نبوت کرج رونمایی شد.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) در مراسم رونمایی این یادمان اظهار کرد: این یادمان نشان تبلور زنان در ایران اسلامی است که با رشادت‌های خود در تمامی عرصه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

سردار علی استادحسینی بیان کرد: زنان در کنار مردان همواره نشان دادند که می‌توانند با توکل بر خدا و الگوی حضرت زهرا (ص) در جامعه نقش‌آفرینی کنند.

این مسئول تأکید کرد: زنانی در هشت سال دفاع مقدس جوانمردانه پا به پای مردان با دشمن بعثی جنگیدند و تعدادی از آنها شهید و برخی نیز جانباز شدند و وظیفه ماست که از خون آنها پاسداری کنیم.

وی ادامه داد: نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس غیرقابل انکار است و فدارکاری‌های آنها در تمامی عرصه‌های دوران جنگ بر هیچ کسی پوشیده نیست.

وی گفت: وظیفه ما مسئولان است که نقش و جایگاه زنان را به ویژه در دوران هشت سال دفاع مقدس به جوانان و نسل امروز انتقال دهیم.

این مسئول در خصوص نگاه حضرت امام خمینی (ره) به زنان گفت: امام خمینی (ره) با بیان سخنانی از جمله «از دامن زن، مرد به معراج می‌رود»، نگرش جدیدی را برای زن ایجاد کرد که این قشر هیچگاه در عرصه‌های مختلف خود را پایین‌تر از مردان نداند.

سردار استادحسینی گفت: زن در جامعه اسلامی دارای نقش ممتاز و بی‌نظیری است به طوری که در خانواده مادر و همسر و در اجتماع نقش تعیین‌کننده و محوری دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: زنانی که الگوی زندگی خود را مقام والای حضرت زهرای مرضیه (س) قرار داده‌اند، عزت خود و جامعه اسلامی را تضمین می‌کنند. متاسفانه کشورهای غربی زن را به عنوان یک کالا می‌بینند، در حالی که خوشبختانه اسلام زن را به عنوان یک نقش محوری و پاکدامن در جامعه و خانواده می‌داند.

وی درخصوص فرق آزادی و بی‌بندوباری در جامعه اظهار کرد: برخی می‌پندارند که جامعه آزاد باید بی‌بندبار باشد، در حالی که ما مخالف آزادی نیستیم اما بی‌بندوباری نباید در جامعه باشد.

یادمان «زن و مقاومت» به نمادهایی از پرچم جمهوری اسلامی ایران و پرچم یا فاطمه الزهرا (س) مزین شده است.

منبع: روابط عمومی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.