آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » دستور العمل صنعت,معدن,تجارت…
دستور العمل صنعت,معدن,تجارت…

دستور العمل صنعت,معدن,تجارت…

قائم‌مقام وزیر صنعت خبر داد
تشکیل ۱۰۴ شهرک صنعتی جدید برای حمایت از صنایع کوچک/ اصلاح دستورالعمل‌های صنعت، معدن و تجارت در دستور کار دولت است

سخنگوی وزارت صنعت با اعلام اینکه مصوباتی برای اصلاح دستورالعمل‌ها در بخش صنعت، معدن و تجارت در دستور کار دولت است، افزود: برای حمایت از صنایع کوچک قرار است ۱۰۴ شهرک جدید صنعتی شکل بگیرد.
خبرگزاری فارس: تشکیل ۱۰۴ شهرک صنعتی جدید برای حمایت از صنایع کوچک/ اصلاح دستورالعمل‌های صنعت، معدن و تجارت در دستور کار دولت است

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مجتبی خسرو تاج صبح امروز در نشست خبری به فعالیت‌های انجام شده در وزارت صنعت، معدن و تجارت برای رونق در بخش تولید کشور، توسعه صادرات غیرنفتی اشاره کرد و گفت: دولت با تدوین قوانین و مقررات مناسب سعی کرده بستر فعالیت بخش خصوصی را هموارتر کند چرا که سه محور بهبود فضای کسب و کار، پشتیبانی و ایجاد تقاضا برای رونق تولید ضروری است.

وی در مورد آخرین وضعیت لایحه رفع موانع تولید نیز گفت: ایرادات مورد نظر شورای نگهبان هفته گذشته در مجلس برطرف شد و امیدواریم این لایحه در کنار لایحه مالیات بر ارزش افزوده بتواند برای بهبود وضعیت تولید مؤثر باشد.

به گفته خسرو تاج دولت مصوبات خوبی را برای اصلاح دستورالعمل‌های صنعتی، معدنی و حتی بخش تجارت مانند ثبت سفارش و واردات در دستور کار دارد.

سخنگوی وزارت صنعت همچنین پیگیری مشکلات نقدینگی واحدهای تولید و کوچک را یکی دیگر از کارهایی عنوان کرد که وزارت صنعت روی آن حساسیت ویژه‌ای دارد و افزود: برای حمایت از صنایع کوچک قرار است ۱۰۴ شهرک جدید صنعتی شکل بگیرد.

وی همچنین گفت: در سال ۹۳، ۱۰۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش بخش تولید دریافت شده در صورتی که کل نیاز این بخش ۱۵۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

خسرو تاج رقم سرمایه در گردش بخش‌های بازرگانی را در سال ۹۳، ۴۳ هزار میلیارد تومان و در بخش خدمات را ۱۲۵ میلیارد تومان اعلام کرد.

وی اظهار امیدواری کرد تا با فضای ایجاد شده و افزایش حجم ترددهای هیأت نظارتی به ایران امسال ، ۳ میلیارد دلار سرمایه خارجی داشته باشیم و ارزش افزوده بخش صنعت را به ۶ درصد برسانیم.

قائم‌مقام وزیر صنعت اظهار داشت: برای سال جدید در بخش صادرات توسعه بازارهای صادراتی تا ۷۷ میلیارد دلار پیش‌بینی شده است که ۶۱٫۵ میلیارد آن مربوط به صادرات کالا و ۱۶ میلیارد آن مربوط به صادرات خدمات خواهد بود.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.