آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » دستگاه‌های اجرایی مکلف به اختصاص یک درصد از اعتبارات هزینه‌ای برای امور پژوهشی و توسعه فناوری شدند

دستگاه‌های اجرایی مکلف به اختصاص یک درصد از اعتبارات هزینه‌ای برای امور پژوهشی و توسعه فناوری شدند

13930720000691_PhotoA

مجلس، همه دستگاه‌های اجرایی را مکلف کرد یک درصد از اعتبارات تخصیص‌یافته هزینه‌ای را برای امور پژوهشی و توسعه فناوری اختصاص دهند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) خانه ملت و در ادامه بررسی جزئیات طرح احکام دائمی لوایح بودجه‌های سنواتی، ماده الحاقی ۱۶ این طرح را به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، همه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و دستگاه‌های موضوع ماده ۵۰ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب ۱۳۸۴ مکلف شدند علاوه بر اعتبارات پژوهشی که ذیل دستگاه در قوانین بودجه سالانه منظور شده است، یک درصد از اعتبارات تخصیص‌یافته هزینه‌ای به استثنای فصول (۱) و (۶) و در مورد شرکت‌های دولتی از هزینه‌های غیرعملیاتی را برای امور پژوهشی و توسعه فناوری هزینه نمایند.

در تبصره این ماده، دستگاه‌های مذکور ضمن رعایت چهارچوب نقشه جامع علمی کشور و اولویت‌های تحقیقاتی دستگاه ذیربط که به تصویب شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری می‌رسد مکلف شدند نحوه هزینه‌کرد این ماده را هر شش ماه یکبار به شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری و مرکز آمار ایران گزارش دهند.

همچنین شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری نیز موظف شد گزارش عملکرد این ماده را به‌طور سالانه حداکثر تا پایان مردادماه به مجلس شورای اسلامی ارائه نماید. همچنین مرکز آمار ایران مکلف شد سالانه اطلاعات مربوط به هزینه‌کرد تحقیق و توسعه را منتشر نماید.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.