آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » دستگاه‌های استان سهم خود را از بودجه‌های پژوهشی جذب نمایند

دستگاه‌های استان سهم خود را از بودجه‌های پژوهشی جذب نمایند

13930720000691_PhotoA

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز بر ضرورت جذب بودجه‌های پژوهشی از سوی دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد.

عبدالله کامکار اظهار داشت: بنا بر فرموده مقام معظم رهبری بسیاری از بودجه‌هایی که در کشور است، بودجه‌های اولویت‌دار نیست همین بودجه‌ها بدون شک باید به بخش‌های تحقیقات اختصاص یابد و این موضوع را در دستگاه‌های دولتی باید دنبال کنیم.

وی در ادامه به سخنان رئیس جمهوری پیرامون مسئله پژوهش اشاره کرد و افزود: پژوهش مقدس است و محصول آن نیز باید مورد احترام قرار گیرد.

کامکار تصریح کرد: بر همین اساس ستاد بزرگداشت هفته پژوهش شکل گرفت تا با تشریک مساعی تمامی دست‌اندرکاران در بخش‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی، دانشگا‌ه‌ها و موسسات پژوهشی و فعالان بخش خصوصی گامی برای ایجاد چنین رویکرد هم‌افزا برداریم.

وی در ادامه به تشریح برنامه‌های اجرایی هفته پژوهش پرداخت و گفت: اولین نشست هماهنگی هفته پژوهش در سطح ملی از طریق وزارت علوم و وزارت کشور به استان‌ها ابلاغ شد، برگزار گردید و پس از آن در آبان ماه سال جاری، ستاد بزرگداشت هفته پژوهش در استان به ریاست استاندار البرز با رهنمودهای لحظه به لحظه ایشان رسماً کار خود را با ترکیبی از مدیران استان، دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی آغاز کرد و با برگزاری چندین جلسه برنامه‌ریزی لازم را انجام و تصمیمات مورد نیاز را اتخاذ نمود که ماحصل این تصمیمات در قالب این همایش و نمایشگاه به منصه ظهور رسیده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز ادامه داد: برگزاری نمایشگاه حاضر با مشارکت دانشگاه‌ها، موسسات پژوهشی، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی با اختصاص ۱۰۰ غرفه و با حضور ۵۰ درصد بخش خصوصی به انجام رسید.

وی افزود: همدلی، وحدت رویه همه دست‌اندرکاران در شکل‌گیری این مهم ستودنی است و نتیجه آن نیز موجبات توسعه روزافزون استان پرتوان البرز را فراهم خواهد ساخت.

کامکار گفت: در این همایش و نمایشگاه با انتخاب پنج  پژوهشگر برتر از دانشگاه‌ها، سه پژوهشگر برتر از دانشگاه‌های اجرایی و یک معلم پژوهنده و یک دانش‌آموز، پنج فناور برتر استان و چند غرفه برتر نمایشگاه بر اساس توانمندی‌ها توسط هیئت علمی و اجرایی مشخص شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز افزود: علاوه بر آن طراحی تعداد هشت کارگاه تخصصی که در خلال برگزاری نمایشگاه با دعوت از صاحب‌نظران برجسته و طراحی دو پنل تخصصی با رویکرد کاربردی‌سازی پژوهش از جمله برنامه‌های دیده شده است و برترین‌ها در مراسم اختتامیه مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

وی در پایان تصریح کرد: قطعاً این نمایشگاه توان نمایان‌سازی بخشی از توانایی‌های استان البرز را دارد و امید آن داریم که با همکاری بیش از پیش تمامی ارکان اجرایی،علمی و صنعتی استان در آینده شاهد گام‌هایی بلند در این بخش باشیم و استان جایگاه خود را در همایش‌های ملی پیدا کند.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.