آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » دستگیری و زندانی کردن اتباع ایرانی در آمریکا به دلایل واهی، غیر قابل قبول است
دستگیری و زندانی کردن اتباع ایرانی در آمریکا به دلایل واهی، غیر قابل قبول است

دستگیری و زندانی کردن اتباع ایرانی در آمریکا به دلایل واهی، غیر قابل قبول است

افخم:
دستگیری و زندانی کردن اتباع ایرانی در آمریکا به دلایل واهی، غیر قابل قبول است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان حکم صادره برای مظفر خزاعی تبعه ایرانی زندانی در آمریکا را کاملا ناعادلانه و اقدام دولت این کشور به دستگیری و زندانی کردن اتباع ایرانی را به دلایل واهی غیر قابل قبول دانست .
خبرگزاری فارس: دستگیری و زندانی کردن اتباع ایرانی در آمریکا به دلایل واهی، غیر قابل قبول است

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه حکم صادره برای مظفر خزاعی تبعه ایرانی زندانی در آمریکا را کاملا ناعادلانه و اقدام دولت آمریکا در دستگیری و زندانی کردن اتباع ایرانی به دلایل واهی و بی پایه را غیر قابل قبول خواند.

افخم اضافه کرد: متاسفانه شماری از اتباع کشورمان به دلایل غیر موجه و اتهام نقض تحریم‌های غیرقانونی و نامشروع در آمریکا و چند کشور دیگر زندانی هستند و در طی چند سال گذشته اقدامات و پیگیری‌های مستمر حقوقی و سیاسی برای اثبات بیگناهی و آزادی آنها صورت گرفته است و این تلاش‌ها کماکان ادامه دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین گفت: چند نفر از ایرانیانی که در خارج از آمریکا دستگیر شده‌اند، علیرغم درخواست و فشار آمریکا به کشورهای دیگر برای تحویل آنها به ایالات متحده، بیگناهی‌شان به اثبات رسیده و این افراد آزاد شده‌اند و پیگیری دولت ایران برای آزادی اتباعش با قوت ادامه دارد.

مرضیه افخم با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره اعلام کرده است دستگیری اتباع خود به دلایل واهی و ادعای نقض تحریم‌ها را غیر قانونی و خلاف حقوق بین‌الملل می‌داند، بر بیگناهی این افراد تاکید و خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط آنان شد.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.