آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » دشمنان زیرسیطره اطلاعاتی ایران هستند

دشمنان زیرسیطره اطلاعاتی ایران هستند

13930722000802_PhotoA

وزیر اطلاعات با بیان اینکه دشمنان از اشرافیت اطلاعاتی ما خارج نیستند و این نتیجه توان پولادین وزارت اطلاعات است، گفت: برخی در داخل همسو با دشمن حرکت می‌کنند که تمام آنها در چنگ نیروهای نظامی و امنیتی قرار دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در شورای اداری استان همدان با اشاره به پیام نوروزی رهبر فرزانه انقلاب اظهار کرد: شکوفایی فرهنگی و پویایی اقتصادی بدون امنیت امکانپذیر نیست و براین اساس فعال اقتصادی باید احساس امنیت کند تا نسبت به سرمایه‌گذاری مبادرت ورزد.

وی اضافه کرد: اگر دنبال امنیت پایدار و تحکیم پایه‌های امنیت در جامعه هستیم باید دنبال سرمایه‌گذار اقتصادی برویم، چراکه سرمایه‌گذار طالب و حامل تحکیم و تثبیت امنیت در کشور است.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: وزارت اطلاعات با مفاسد اقتصادی که سرمایه‌گذار را دچار سرخوردگی می‌کند با جدیت برخورد کرده تا سربازان جبهه اقتصادی در فضایی سالم فعالیت خود را ادامه دهند.

وی عنوان کرد: این وزارتخانه عضو دولت و در چارچوب سیاست‌‎های آن عمل می‌کند، اما ارائه خدمات آن منحصر به دولت به معنای کابینه نیست.

علوی تصریح کرد: وزارت اطلاعات متعلق به کل نظام و سایر نهادهای آن خدمت‌رسانی می‌کند و ما سربازان رهبری هستیم که همراه و در کنار سربازان نظام در حوزه‌های دیگر خدمت می‌کنیم.

وی اظهار کرد: وظیفه این وزارتخانه کمک و همکاری با سایر نهادها و دستگاه‌های اطلاعاتی در اجرای مأموریت‌ها است.

* ایران الگوی کار اطلاعاتی شرعی را به جهانیان نشان می‌دهد

وزیر اطلاعات تأکید کرد: قدرت و حکومت وسیله‎‌ای برای اجرای احکام دین است، براین اساس این وسایل و ابزارآلات اجرای احکام شرع را نمی‌توان از طریق انجام اقدامات خلاف شرع به دست آورد و نظام اسلامی را حفظ کرد.

وی بیان کرد: نمی‌توان در هر مسئولیتی به بهانه حفظ نظام از احکام دینی عبور کرد، چراکه اینگونه اقدامات و تحرکات خلاف شرع، با اسلام در تضاد است.

علوی با ذکر اینکه در هیچ دستگاهی وجه غیرشرعی برای پیشبرد فعالیت‌ها نداریم، اضافه کرد: کارهای اطلاعاتی در چارچوب اخلاق و شرع پیش می‌رود و در این صورت نتیجه بخش نیز خواهد بود.

وی عنوان داشت: وزارت اطلاعات ایران الگوی کار اطلاعاتی شرعی را نشان خواهد داد تا همه بدانند لازمه انجام کارهای اطلاعاتی در پیش گرفتن اقدامات خلاف شرع نیست.

وزیر اطلاعات تأکید کرد: مبنا و محور فعالیت‌های کارکنان وزارت اطلاعات شرع مقدس، اخلاق، قانون اساسی است و رهنمودهای عالمانه بنیانگذار کبیر انقلاب و خلف شایسته ایشان مسیر فعالیت این مجموعه را تعیین می‌کند.

* تأمین امنیت با سلب حریت به درد نمی‌خورد

علوی اظهار کرد: برخورداری از امنیت حق طبیعی جامعه با ایمان است و خدمتگزاران حکومت اسلامی باید این امنیت پویا و با نشاط را در تمام نقاط کشور حاکم کنند.

وی اضافه کرد: حاکم شدن امنیت در جامعه عالمان و اندیشمندان را در مسیرهای علمی پویا کرده و فعالان اقتصادی را در به حرکت درآوردن چرخه اقتصاد کشور کمک می‌کند.

وزیر اطلاعات با ذکر اینکه وظیفه نهادهای اطلاعاتی فراهم کردن امنیت توأم با نشاط است، افزود: امنیتی که جامعه را در بخش‌های مختلف به چالش بکشد ثمری ندارد، چراکه امنیت باید همراه با سرور باشد.

وی با تأکید بر اینکه امنیت باید برای دانشگاه نه بر دانشگاه باشد، اضافه کرد: نباید فضای دانشگاه به گونه‌ای شود که استاد از بیان مطالب و دانشجو از پرسیدن هراس داشته باشد.

* وزارت اطلاعات به تمام تحرکات دشمنان اشرافیت دارد

علوی در بخش دیگری از سخنانش گفت: این وزارتخانه در اوج صلابت و اقتدار قرار دارد و این قدرت برای برخورد با دشمنان نظام است.

وی افزود: امروز دشمنان اسلام از سیطره و اشرافیت اطلاعاتی ما خارج نیستند و این نتیجه اراده و توان پولادین وزارت اطلاعات ایران است.

وزیر اطلاعات اظهار کرد: برخی از افراد، همسو با دشمنان نظام حرکت می‌کنند که شمار آنها بسیار اندک است و تمام آنها در چنگ نیروهای نظامی و امنیتی فعال در کشور قرار دارند.

وی گفت: دشمنان زیادی در دستگاه‌های دیپلماسی و دیگر نهادهای دشمن علیه ایران فعال شدند که با هم‌افزایی‌های صورت گرفته بین دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی هیچ نقطه کوری برای رخنه دشمن وجود ندارد.

علوی اضافه کرد: با توجه به تلاش‌های دشمن برای ضربه زدن به نظام اسلامی یک ذره از توان خود را علیه یکدیگر نمی‌گذاریم و تمام تلاش خود را باید معطوف به تقابل با دشمن کرد.

وی تصریح کرد: راهبرد وزارت اطلاعات به تبعیت از دولت تدبیر و امید اتحاد و همدلی تمام گرایش های سیاسی و کمک به یکدیگر است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه امروز وزارتخانه اطلاعات وزارتخانه‌ای دانش‌بنیان است، تشریح کرد: کار خود را به صورت تخصصی و خردورزانه مدیریت می‌کند.

* جدا کردن مردم از ولایت هنر نیست

وی توضیح داد: افزودن یک سرباز به زیر خیمه ولایت خدمت به ولایت است؛ در غیراینصورت جدا کردن مردم از ولایت، هنر نیست.

علوی اضافه کرد: در وزارت اطلاعات ایران اسلامی دایره افراد دلسوز وابسته به نظام بسیار وسیع و گسترده و دایره «اشداه علی الکفار» کوچک است و براین اساس برنامه وزارت اطلاعات نیز جذب حداکثری است.

وی با بیان اینکه در این وزارتخانه بر مبنای گرایش سیاسی با افراد برخورد نمی شود افزود: افرادی از هر جناح و طیف سیاسی که اسلام، قانون اساسی، اصل ولایت فقیه و شخص ولی فقیه را قبول دارند حتی در صورتی که با گرایش و ذائقه ما سازگار و همسو نباشند مورد احترام وزارت اطلاعات هستند.

وزیر اطلاعات در پایان با بیان اینکه وزارت اطلاعات توجهی به گرایش سیاسی ندارد، تصریح کرد: کارکنان این وزارتخانه در کارهای اطلاعاتی به صورت حرفه ای کار خود را دنبال کرده و هر جریانی که در چارچوب قانون فعالیت دارد مورد احترام وزارت اطلاعات است ولی ما با هرگونه فعالیت با منشا ضد امنیتی برخورد می کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.