آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » دیگر هیچ رد صلاحیتی صورت نمی‌گیرد
دیگر هیچ رد صلاحیتی صورت نمی‌گیرد

دیگر هیچ رد صلاحیتی صورت نمی‌گیرد

مظاهریان در گفتگوی اختصاصی با «صما»:
دیگر هیچ رد صلاحیتی صورت نمی‌گیرد/ رسیدگی به تخلفات نامزدها از طریق شورای انتظامی
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اعلام وصول طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی در مجلس گفت: استیضاح مسئولان دولتی حق طبیعی و قانونی مجلس شورای اسلامی است و با توجه به اینکه دکتر آخوندی از شخصیت‌های بارز وزارت راه و شهرسازی هستند، مجلس به درستی عملکرد ویژه این مسئول را تشخیص خواهد داد.

حامد مظاهریان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار «صما» ضمن بیان مطلب فوق تصریح کرد: استیضاح و طرح پرسش نمایندگان مجلس از مسئولان دولتی حق قانونی مجلس است و هیچ انتقادی به این موضوع وارد نیست.

مظاهریان همچنین در پاسخ به اینکه دیدگاه شما در خصوص یکی از بندهای استیضاح وزیر راه و شهرسازی که عدم صلاحیت برخی از معاونان وزیر مربوط می‌شود چیست؛ پاسخ داد: معاون وزیر راه و شهرسازی منتصبان وزیر هستند که مجری سیاست‌های دولت و در راستای پیشبرد اهداف دولت فعالیت می‌کنند.

معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی همچنین با اشاره به عملکرد سازمان‌های نظام مهندسی گفت: جسارت و شهامت وزیر راه و شهرسازی در صدور ابلاغیه‌های شش‌گانه و حذف دستگاه‌های دخیل در صدور و کنترل پروانه‌های ساخت نشان از این می‌دهد که وزارت راه و شهرسازی همواره به فکر سالم‌سازی و اعتمادسازی این سازمان است که امید است انتخابات سالمی را در این دوره شاهد باشیم.

این مسئول در پاسخ به اینکه آیا وزارت راه و شهرسازی رد صلاحیت کاندیداهایی که در حین تبلیغات بداخلاقی‌هایی را انجام داده‌اند را در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: هیچ رد صلاحیتی در میان کاندیداهای هفتمین دوره انتخابات نظام مهندسی از سوی وزارت راه و شهرسازی صورت نمی‌گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر فرآیند انتخابات شروع شده است و هیچیک از کاندیدا رد صلاحیت نمی‌شوند بنابراین اگر تخلفی نیز صورت بگیرد بعد از انتخابات از طریق شورای انتظامی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

مظاهریان با اشاره به ورود کاندیدا در ائتلاف‌های مختلف نظام مهندسی، اذعان داشت: نقدی به ورود افراد در ائتلاف‌های مختلف با شعارهای گوناگون وارد نیست وزارت راه و شهرسازی هیچ دخالتی ندارد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی افزود: گروه‌ها باید به شکل‌های گوناگون به بلوغ برسند تا گروه‌های قابل تمایزی در نظام مهندسی شکل گیرد .

مظاهریان در پایان با بیان اینکه تشکیل گروه‌های مختلف انتخاباتی شکلی از دموکراسی است، خاطرنشان کرد: در این زمان افراد بیرونی قابلیت‌های گروه ها را می توانند تشخیص دهند در غیر این صورت مشارکت انتخاباتی کاهش می‌یابد و این مسئله برای انتخابات سازنده نیست.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.