آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » ذخیره‌سازی ۵۰ هزار تن مرکبات برای شب عید

ذخیره‌سازی ۵۰ هزار تن مرکبات برای شب عید

13921211000790_PhotoA

رئیس اتحادیه مرکبات‌کاران از ذخیره‌سازی ۵۰ هزار تنی مرکبات برای شب عید خبر داد و گفت: نیازی به واردات مرکبات خارجی نیست.

عنایت‌الله بیابانی عضو هیئت مدیره خانه کشاورز در مورد ذخیره‌سازی میوه شب عید، گفت: جلسه‌ای در ارتباط با ذخیره‌سازی میوه شب عید برگزار شد و قرار است وزارت جهاد کشاورزی با همکاری سازمان تعاون روستایی تدابیری در مورد این مسئله بیندیشند.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد تا امر ذخیره‌سازی میوه شب عید با یک برنامه منسجم انجام و مقرر شد، تا همه دست‌‌اندرکاران تعاونی‌ها در بخش ذخیره‌سازی شرکت کنند.

رئیس اتحادیه مرکبات کاران بیان داشت: در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد تا از طریق دو کانال اتحادیه شهرستانی و اتحادیه تعاونی سازمان تعاون روستایی کار ذخیره‌سازی انجام شود.

بیابانی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود حدود ۳۰ هزار تن میوه از جمله مرکبات و سیب برای شب عید ذخیره شود که این مقدار قابل افزایش تا ۵۰ هزار تن هم است.

رئیس اتحادیه مرکبات‌کاران در پاسخ به این سؤال که حدود ۵۰۰ هزار تن سیب درختی در آذربایجان روی دست کشاورزان مانده و این حجم سیب از کشاورزان خریداری نمی‌شود، گفت: الان فصل عرضه سیب است و سیب تولیدی به مصرف می‌رسد، اما با توجه به نزدیک شدن به شب عید و خرید برای ذخیره‌سازی فکر می‌کنم، اگر چنین مشکلی هم باشد، حل شود و باغداران محصولشان را به فروش برسانند.

وی به تولید حدود چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تن محصول مرکبات در کشور اشاره کرد و گفت: هیچ گونه نیازی به واردات مرکبات نداریم، بلکه مازاد تولید داریم و باید در این مقطع زمانی با مدیریت متمرکز بازار کار ذخیره‌سازی برای شب عید به درستی انجام شود، تا مشکلی برای تولید‌کننده و مصرف‌کنندگان به وجود نیاید.

رئیس هیئت مدیره خانه کشاورز در مورد صادرات مرکبات به روسیه گفت: اطلاعی از صادرات مرکبات به روسیه ندارم، ولی فکر می‌کنم با کاهش ارزش روبل در مقابل سایر ارزها صادرات مرکبات به این کشور چندان مقرون به صرفه نباشد.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.