آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » راه اندازی نخستین سیستم آنلاین تصفیه خانه صنعتی در البرز
راه اندازی نخستین سیستم آنلاین تصفیه خانه صنعتی در البرز

راه اندازی نخستین سیستم آنلاین تصفیه خانه صنعتی در البرز

راه اندازی نخستین سیستم آنلاین تصفیه خانه صنعتی در البرز
کرج – نظرآباد – ایرنا – نخستین سیستم آنلاین تصفیه خانه صنعتی استان البرز عصر شنبه در شهرک صنعتی نظرآباد استان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال راه اندازی شد.
[راه اندازی نخستین سیستم آنلاین تصفیه خانه صنعتی در البرز]

به گزارش ایرنا، مدیر کل حفاظت محیط زیست البرز در این آیین گفت: نصب سامانه پالایش آنلاین در مراکز تولیدی بزرگ و شهرک های صنعتی نقش موثری در کنترل و نظارت مستمر سنجش موارد زیست محیطی با هدف پیشگیری ازآلایندگی محیط زیست دارد.

محمد حسن پسندیده، افزود: امیدواریم مدیران مراکز تولیدی و صنعتی برای پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی به فعال کردن سامانه های پایش لحظه ای روی آورده و از این طرح استقبال کنند.

وی با اشاره به اینکه البرز به واسطه دارا بودن واحدهای تولیدی، صنعتی زیاد تبدیل به قطب صنعتی کشور شده است، بیان کرد: باید در این استان مدیران به راه اندازی سیستم های تصفیه خانه ای فاظلاب در شهرک های صنعتی استان توجه ویژه ای داشته باشند.

پسندیده وجود مدیران دلسوز، معتقد و متعهد به مسائل زیست محیطی را در کشور بالاترین سرمایه دانست و یادآورشد: هم اکنون جامعه ما نیاز به اینگونه مدیران برای مراقبت ازمحیط زیست و ارتقاء فرهنگ زیست محیطی دارد.

وی حفظ محیط زیست را قبل از اینکه یک قانون باشد را یک وظیفه دینی، مذهبی و ملی دانست و ادامه داد: امروز مسائل زیست محیطی به یک دغدغه و مطالبه عمومی تبدیل شده و لازم است همزمان با رشد تکنولوژی در مسیر سازگاری با محیط زیست حرکت کرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست البرز کنترل آلایندگی های زیست محیطی را ازجمله وظایف و سیاست های راهبردی سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد که باید همگام با توسعه باید سیستم های نظارتی آن نیز ارتقاء یابد.

پسندیده گفت: ۴ هزار واحد صنعتی بدون ضوابط زیست محیطی در استان البرز فعالیت دارند که به صورت غیررسمی نیز گفته می شودبه همین تعداد واحد بدون شناسنامه فعالیت دارند.

وی ادامه داد: در این استان ۱۰ واحدتولیدی و صنعتی به سیستم پایش آنلاین و ۱۰۰ واحد به سیستم فیلتراسیون مجهز شده اند و این در حالی است که از ۸ شهرک صنعتی البرز تا کنون فقط یک شهرک صنعتی تصفیه خانه استاندارد دارد.

وی روانه شدن فاضلاب های خانگی به محیط زیست را از دیگر مشکلات زیست محیطی استان البرز نام برد و افزود: رفع مشکلات زیست محیطی نه تنها در این استان بلکه در کشور تیازبه مشارکت و همراهی مردم و مدیران دارد.

پسندیده تاکید کرد : خط قرمز ما سلامت مردم است که دولت تدبیر و امید برای رسیدن به این هدف مهم و حفظ محیط زیست برنامه ریزی مناسبی دارد.

فرماندار نظرآباد نیز در این آیین گفت: در این شهرستان حدود ۳۰۰ واحد تولیدی و صنعتی به صورت متمرکز در دو شهرک صنعتی سپهر و نظرآباد و یا بصورت پراکنده فعالیت دارند.

حجت اله صادقی اظهار کرد: در شهرک صنعتی نظرآباد بیش از ۱۰۰ واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارند که با مشارکت مدیران آن تصفیه خانه مرکزی ساخته شده که امروز شاهد افتتاح سیستم آنلاین زیست محیطی درآن هستیم و این رویکرد مهم نشانه توجه خاص مدیران به مسائل زیست محیطی است که جای تقدیر دارد.

وی از مدیران مراکز تولیدی و صنعتی نظرآباد درخواست کرد برای حفاظت از محیط زیست که نقش مهمی در سلامت مردم دارد توجه کنند و از توصیه های کارشناسان محیط زیست برای برطرف کردن مشکلات زیست محیطی واحدها استفاده کنند.

شهرستان نظرآباد با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.