آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » راه اندازی ۲ هزار و ۳۰۰ طرح صنعتی در البرز
راه اندازی ۲ هزار و ۳۰۰ طرح صنعتی در البرز

راه اندازی ۲ هزار و ۳۰۰ طرح صنعتی در البرز

راه اندازی ۲ هزار و ۳۰۰ طرح صنعتی در البرز ۹۷ هزار شغل ایجاد خواهد کرد
کرج – ایرنا – معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری صنعت، معدن وتجارت البرز گفت: بیش ازدوهزار و۳۰۰ طرح صنعتی دراستان با پیش بینی اشتغال بالغ بر۹۷هزارنفر در استان وجود دارد که از این تعداد یکهزارو ۱۰ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۴۰ درصدنیمی از این اشتغال را به خود اختصاص داده است.
[راه اندازی ۲ هزار و ۳۰۰ طرح صنعتی در البرز ۹۷ هزار شغل ایجاد خواهد کرد]

رامین ربیعی روز یکشنبه درگفت وگو با خبرنگارایرنا در خصوص طرح های ویژه صنعتی استان البرز، اظهارکرد: شش درصد از طرح های صنعتی در استان متعلق به صنایع دارای فناوری نوین و سرمایه گذاری بالا و یا اشتغال بیش از ۲۰۰ نفر است.

وی سهم صنعتی استان البرز و تعداد مجوزهای تاسیسی صادره در سال ۹۳ را نسبت به کل کشور، ۲٫۰۳ درصد ذکرکرد و اظهار داشت: این رقم نسبت به مدت مشابه ۱٫۶ درصد کاهش یافته است.

معاون سازمان صنعت، معدن وتجارت البرز دلایل این کاهش را تخصیص نیافتن اراضی صنتعی جدید، محدودیت در منابع آبی، مشکلات زیست محیطی و کمبودهای موجود در بخش انرژی و همچنین تغییر در جهت گیری سرمایه گذاری صنعتی با رویکرد صنایع سبز، هایتک، کم آب بر و صادرات محور ذکرکرد.

ربیعی درمورد اقدامات ویژه برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی استان نیز گفت: در دو جلسه مشترک در قالب ستاد تدابیر ویژه که با حضور استاندار البرز و دستگاه های اجرایی مرتبط و همچنین بانک ها درسال گذشته برگزار شد و به ترتیب مشکلات ۱۸ واحد صنعتی مطرح و در مرحله نخست مشکل ۱۲ واحد حل وفصل شده و ۶ مورد هم در دست پیگیری است، در مرحله دوم نیز پیگیر ۱۴ مورد دیگر هستیم که امیدواریم به زودی مرتفع شود.

وی در ادامه از حضور دو سرمایه گذاری خارجی در این استان خبر داد و گفت: به منظور جذب سرمایه گذار خارجی در قالب دو طرح، شرکت های بی ای تی پارس ‘تولید سیگارت فیلتر دار’ با پیش بینی سرمایه گذاری شش هزارو ۵۰۰ میلیارد ریال و طرح دانیلی ‘تولید خطوط و ماشین الات صنایع فولاد، مس و الومینیوم’ با پیش بینی سرمایه گذاری ۹۰۰ میلیارد ریال و مجموع سرمایه گذاری بالغ برهفت هزارو ۳۰۰ میلیارد ریال با جلسات متعدد انجام شده است.

وی اضافه کرد: سال گذشته بیش از ۱۶۰ پروانه بهره برداری صادر شد که نسبت به سال ماقبل آن ۱۴۰ درصد رشد داشته است که از علل اصلی آن می توان به افزایش سطح امید بین صنعت گران، بهبود سیاست های اعمال شده و تثبیت نسبی اقتصادی اشاره کرد.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز ادامه داد: سهم سرمایه گذاری صنعتی در بخش پروانه بهره برداری در سال گذشته بیش از ۹هزارو ۲۰۰ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال گذشته رشد ۴۰۰ درصدی را نشان می دهد.

ربیعی یاد آورشد: اشتغال مستقیم پایدار ایجاد شده در بخش صنعت در سال ۹۳ نیز سه برابر سال ۹۲ و به میزان پنج هزارو ۲۵۰ نفر بوده است.

بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در استان البرز مستقر است که سهم استان در اشتغال در این واحدهای صنعتی، برغم مشکلاتی که برای مردم این استان فراهم می آورد، اندک است.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.