آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » رفع مشکلات صنعت ، اقتصاد کشور را پویا می کند
رفع مشکلات صنعت ، اقتصاد کشور را پویا می کند

رفع مشکلات صنعت ، اقتصاد کشور را پویا می کند

رفع مشکلات صنعت ، اقتصاد کشور را پویا می کند
کرج-ایرنا- رییس اتاق بازرگانی البرز گفت: پویایی اقتصاد کشور نیازمند تهیه و تدوین و اجرای راهکارهای مناسبی برای رفع مشکلات پیش روی صنعت است که این مهم همکاری و همیاری هر چه بیشتر دولتمردان و بخش خصوصی را می طلبد.
[رفع مشکلات صنعت ، اقتصاد کشور را پویا می کند]

به گزارش ایرنا، رحیم بنا مولایی روز چهارشنبه در شانزدهمین نشست کارگروه تولید شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان البرزافزود: هیچ دیواری میان دولت و بخش خصوصی وجود ندارد، بنابراین بایستی شعارهای زیبای دولت تدبیر و امید با مشارکت صاحبان صنعت، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و واردکنندگان در مسیر توسعه و شکوفایی اقتصادی عملی شود.

وی، تدوین برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور براساس تبدیل بودجه کشوری به استانی را راهکار بسیار مناسبی در جهت تحول درصنعت، معدن، تجارت وکشاورزی عنوان کرد.

همچنین وی در این خصوص گفت: یکی از مهمترین مسایلی که در استان البرز باید در برنامه ششم توسعه مورد توجه خاص قرار گیرد رفع مشکلات و دست اندازهای فرودگاه پیام و فعالیت گمرک در این فرودگاه است.

رییس پارلمان بخش خصوصی استان البرز افزود: استقرار گمرک فرودگاه پیام نه تنها برای استان البرز بلکه برای صادرات و واردات سایر استانها می تواند به عنوان شاه کلید رونق اقتصادی مطرح شود.

بنا مولایی با تاکید بر فعالیت های بخش خصوصی با هدف اشتغالزایی اقتصادی کشور گفت: با اجرای سیاست تبدیل بودجه کشوری به استانی در برنامه ششم توسعه بسیاری از ناهمواری های موجود در استان ها از جمله استان البرز برطرف خواهد شد.

رییس اتاق بازرگانی البرزدربخش دیگر اظهاراتش افزود: استان البرز به عنوان یک استان مهم در بحث صنعتی، تولید و کشاورزی مطرح است، اما متاسفانه سقف اعتبارات بانکی این استان در قالب یک شهرستان خلاصه شده است که این مشکل مهم با استانی شدن بودجه بر طرف خواهد شد.

بنا مولایی همچنین به شرکت های تولیدی و صنعتی استان البرز که در تهران به ثبت رسیده اند اشاره کرد و افزود: یکی از مشکلات این واحدها رفت و آمد به تهران و اتلاف وقت برای انجام امورشان است که در این زمینه مکاتباتی با سازمان صنعت و معدن تهران صورت گرفته تا زمینه رسیدگی به امور آنها در استان صورت گیرد.

در ادامه جلسه موضوع تجدید نظر در اجرای تحویل سوخت براساس پیمایش برای کامیون های حمل بتن آماده و صدور بارنامه تمبردار دولتی، به علت عدم حضور برخی از مدعوین به یک جلسه کارشناسی در اتاق بازرگانی البرز برای بررسی موضوع و راه حل اجرایی و عملیاتی جهت طرح در شورا موکول شد.

ارایه گزارش آخرین وضعیت عقد قرارداد صندوق توسعه ملی با بانکها در جلسه آینده و همچنین جمع بندی و ارایه نظرات و پیشنهادات تشکلهای قانونی بخش خصوصی در تدوین برنامه ششم توسعه تا تاریخ ۶/۵/۹۴از دیگر موارد مطروحه در این نشست بود.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.