آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » ریشه اصلی بیکاری در البرز مهاجرت‌های گسترده است

ریشه اصلی بیکاری در البرز مهاجرت‌های گسترده است

13920909000078_PhotoA

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز ریشه اصلی بیکاری در این استان را مهاجرت‌های گسترده توصیف کرد.

علی ایمانی اظهار داشت: مشکل بیکاری به ویژه بیکاری افراد تحصیل کرده و دارای مدرک دانشگاهی در تمام کشور و استان‌های مختلف احساس می‌شود.

وی تصریح کرد: به همین دلیل یکی از اولویت‌های دولت و وزارت کار، ایجاد زیرساخت‌ها برای افزایش فرصت‌های شغلی بوده که تحقق این مهم نیازمند عزم ملی و مدیریت جهادی است.

این مسئول افزود: برای افزایش فرصت‌های شغلی در گام نخست باید در حوزه اقتصادی و حمایت از تولید داخلی سرمایه‌گذاری خوبی انجام شده و توسعه صنعت و کشاورزی، بخش مهمی از نیاز کشور در حوزه تولید کار را برطرف می‌کند.

ایمانی بیان داشت: اگر چه معضل بیکاری در تمام کشور وجود دارد و دولت و وزارت کار برای رفع این نیاز تلاش‌های خوبی انجام داده و در دستور کار دارند، اما مشکل فوق در استان البرز به مراتب بیشتر از دیگر مناطق کشور است.

وی گفت: اگر دیگر استان‌ها باید برای رفع نیاز کار مردم بومی و جوانان بومی آن استان تلاش کنند، در البرز به دلیل افزایش چشم‌گیر و گسترده مهاجرت از دیگر استان‌ها، بار مضاعفی به استان تحمیل می‌شود.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز افزود: بر اساس آمارها، نرخ رشد جمعیت در استان البرز بیش از ۲ برابر میانگین کشوری است، که دلایل متعددی دارد.

ایمانی ادامه داد: بسیاری از مردم ساکن استان‌های دیگر برای دسترسی به خدمات بهتر و به ویژه یافتن کار مناسب به سمت شهرهای بزرگ و کلانشهرها مهاجرت می‌کنند که یکی از اولویت‌های این افراد استان البرز است.

وی گفت: نزدیکی استان البرز به تهران و پایتخت و همچنین هزینه کمتر زندگی در این استان در مقایسه با تهران موجب شده که در یک دهه اخیر جمعیت البرز به ویژه شهرستان کرج به صورت بسیار زیادی افزایش پیدا کند.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز اظهار داشت: مدیران استان البرز هم باید برای رفع نیاز کار افراد بومی تلاش کرده و هم برای مهاجران جویای کار برنامه داشته باشند.

ایمانی تصریح کرد: به طور قطع امکانات محدود البرز جوابگوی حجم نیازها نیست و باید گفت که ریشه اصلی بیکاری در البرز مهاجرت گسترده به این استان است.

وی در پایان گفت: بنابراین برای رفع این معضل نیز باید نگاه ملی داشته و با مدیریت جهادی و عزمی ملی اقدام کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.