آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » ساخت دستگاه کنترل سرعت خودرو در ایران

ساخت دستگاه کنترل سرعت خودرو در ایران

0327

سیستم کنترل سرعتی که بر روی خودرو نصب می شود و بسیار کم هزینه است، توسط یک شرکت دانش بنیان در کشور ساخته شد.

مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: یکی از طرح های ما در این شرکت، سیستم های کنترل سرعت خودرو است که از طریق نصب این سیستم بر خودرو می توان سرعت خودرو را ثابت نگه داشت.

وی با بیان اینکه سیستم کنترل سرعت مزایای زیادی خواهد داشت، اظهار داشت: این سیستم قابل نصب بر روی هر خودرویی است و راننده خودرو به این واسطه می تواند سرعت خود را کنترل کند و با کنترل سرعت از جریمه شدن در اتوبان ها جلوگیری کند.

امیری اذعان داشت: اکنون با ساخت سیستم کنترل سرعت، توانستیم این دانش را بومی سازی کنیم چرا که تا کنون سیستم هایی از این قبیل از کشورهای چین و آلمان وارد و بر روی خودرو نصب می شد.

وی افزود: سیستم کنترل سرعت دستگاهی مکانیکی الکترونیکی است که کامپیوتر نصب شده بر روی خودرو قسمت الکترونیک و قسمتی که عمل کشیدن گاز را انجام می دهد مکانیک سیستم به شمار می رود.

وی در ادامه توضیح داد: سیستم کنترل سرعت به گونه ای کار می کند که به طورمثال وقتی در کامپیوتر خودرو سرعت را بر روی ۱۱۰ کیلومتر تنظیم کنیم خودرو تا قبل از دستور بعدی راننده با همین سرعت حرکت می کند و به محض گرفتن ترمز و یا گاز دادن توسط راننده سیستم خودرو به حالت عادی باز می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.