آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » سالروز حادثه شین‌آباد به عنوان «روز استانداردسازی مدارس» نام‌گذاری شود

سالروز حادثه شین‌آباد به عنوان «روز استانداردسازی مدارس» نام‌گذاری شود

13911221000365_PhotoA

وکیل دانش‌آموزان حادثه‌دیده شین‌آبادی گفت: این دانش‌آموزان پیشنهاد داده‌اند تا سالروز حادثه شین‌آباد به نام «روز استانداردسازی مدارس» نا‌م‌گذاری شود.

حسین احمدی‌نیاز وکیل دانش‌آموزان شین‌آبادی اظهار داشت: قرار است روز شنبه ۱۵ آذر ماه که سالروز حادثه شین‌آباد است توسط دانش‌آموزان آسیب دیده در این حادثه به نام «روز استانداردسازی مدارس» نام‌گذاری شود.

وی افزود: به گفته رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، یک سوم مدارس باید تخریب و بازسازی شوند و دو سوم مدارس هم نیازمند مقاوم‌سازی هستند که نشان می‌دهد هر آن ممکن است در هر جای کشور برای بچه‌ها چنین اتفاقی رخ دهد.

احمدی‌نیاز با بیان اینکه تأمین مدارس سالم و ایمن طبق قانون و از منظر حقوقی به عهده دولت است، خاطرنشان کرد: دولت باید برای دانش‌آموزان مدارس سالم و ایمن بسازد و جزء تکالیف ذاتی این نهاد است.

وی افزود: برای اینکه تلنگری به دولت باشد پیشنهاد شد تا سالروز حادثه شین‌آباد به نام «روز استانداردسازی مدارس» نام‌گذاری شده و مراسمی برگزار شود و قرار بر این است که کودکان حادثه دیده شین‌آبادی در این برنامه حضور داشته باشند.

وکیل دانش‌آموزان شین‌آبادی ادامه داد: در این برنامه قرار است تا از کسانی که در ۲ سال گذشته برای این دانش‌آموزان تلاش کردند تجلیل شود و بخاری‌های نفتی جمع‌آوری و مکانیزمی تعریف شود که این حوادث تکرار نشود.

احمدی‌نیاز با اشاره به این نکته که نام‌گذاری این روز به پیشنهاد دانش‌آموزان حادثه دیده شین‌آبادی است، تصریح کرد: امیدوارم این کار به استانداردسازی مدارس کمک کند و از این حوادث پیشگیری شود تا کودکان دیگر دچار چنین حادثه‌ای نشوند.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.