آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » ساماندهی کارتن‌خواب‌ها در کرج در اولویت قرار گیرد

ساماندهی کارتن‌خواب‌ها در کرج در اولویت قرار گیرد

13921123000335_PhotoA

رئیس کمیته سلامت شورای شهر کرج گفت: ساماندهی کارتن‌خواب‌ها در کرج در اولویت قرار گیرد.

محمدصادق باغستانی ظهر امروز در حاشیه بازدید میدانی از سطح شهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی یکی از مهمترین اقداماتی است که باید به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: حضور این افراد در سطح شهر علاوه بر نازیبا کردن چهره شهر می‌تواند در ناهنجاری‌های اجتماعی نیز تأثیرگذار باشد لذا ساماندهی کارتن‌خواب‌ها نیازمند عزم جدی است.

این مسئول گفت: با توجه به آغاز فصل زمستان و کاهش شدید دمای هوا، سرما و گرسنگی در کمین‌ کارتن‌خواب‌های کلانشهر کرج است و مسئولان نباید از وظایف قانونی و شرعی خود نسبت به کسانی که به هر دلیل از دسترسی به امکانات و شرایط مطلوب زندگی محروم هستند، سر باز زنند.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته اهتمام لازم برای احداث گرمخانه در کلانشهر دو میلیون نفری کرج وجود نداشته است و هر سال بر آمار مرگ و میر کارتن‌خواب‌ها در سرمای زمستان افزوده می‌شود، افزود: احداث گرمخانه علاوه بر عزم راسخ مدیریت شهری، نیاز به همکاری و تعامل نزدیک نهادهایی همچون فرمانداری، اداره بهزیستی، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان و انجمن‌های خیریه دارد که امید می‌رود با تقویت تعاملات و همکاری‌های دوجانبه بتوانیم به آنچه تکلیف انسانی ما در برابر عده‌ای انسان رنج دیده و محروم است، عمل کنیم.

باغستانی با تاکید بر اینکه سال گذشته اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال برای احداث گرمخانه تخصیص یافت اما در ادامه اراده‌ای برای تجهیز و بهره‌برداری از آن وجود نداشت، اعلام کرد: کمیته سلامت با رویکرد توسعه سلامت عمومی و بهداشت روانی شهروندان، به دنبال نگاه عادلانه مدیریت شهری نسبت به تمامی اقشار جامعه به ویژه گروه‌های محروم و آسیب‌دیدگان اجتماعی است.

به گفته وی، با وجود فعالیت تعدادی گرمخانه در کلانشهرهایی همچون مشهد، تهران، تبریز و… اما در کلانشهر کرج و شهرهای اقماری که جمعیت کارتن‌خواب‌ها در آنها بالاتر از دیگر مناطق کشور است، مکانی برای ساماندهی آنها وجود ندارد و اکنون زمانِ آن رسیده که در عملکرد خودمان بازنگری اساسی داشته باشیم.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر کرج ادامه داد: حضور شبانه کارتن‌خوا‌ب‌ها در اماکن عمومی علاوه بر آنکه یک تهدید فرهنگی، امنیتی و اجتماعی به شمار می‌رود و می‌تواند برای شهروندان مسئله‌ساز باشد، ساختار زیبایی‌شناختی ایران کوچک را بر هم می‌زند و هویت فرهنگی غنی شهرمان را نیز زیر سئوال می‌برد.

منبع: خبرگزای فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.