آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » سردار فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان البرز در مراسم مجمع شورای قشر سازمان مهندسین عمران معماری استان البرز
سردار فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان البرز در مراسم مجمع شورای قشر سازمان مهندسین عمران معماری استان البرز
فرمانده محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان البرز_سرتیپ دوم پاسدار مولایی _فرمانده سپاه استان البرز

سردار فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان البرز در مراسم مجمع شورای قشر سازمان مهندسین عمران معماری استان البرز

بسیج مهندسین عمران معماری استان البرز

فرمانده محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان البرز_سرتیپ دوم پاسدار مولایی _فرمانده سپاه استان البرز

سردار فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان البرز
در مراسم مجمع شورای قشر سازمان مهندسین عمران معماری استان البرز که در ساختمان شماره دو نظام مهندسی ساختمان استان البرز برگزار گردیده بود.
ضمن خوشامد گویی و یاد وخاطر کردن نام شهدا و امام شهدا و مقام معظم رهبری به عرض بیان در محور های زیر کردند.
ایشان با دارابودن حضار به پسوند مهندسین بسیجی و خاطر کردن مضمون مهندسی ارزش و ارزش مهندسی و اینکه در مظلوم ماندن جایگاه مهندسی اتفاقاتی افتاده که همین اتفاقات با در کنار هم قرار گیری پازل هایی زمینه سازی هایی را برای پوشش کمبود ها فراهم آورده است .
مثال از استفاده از پوشش عباراتی بزرگ که خالی از توجه ماندند فرمودند که مهندسی اجتماعی مهندسی اخلاق مهندسی ارزش مهندسی روابط اجتماعی
، هر چیزی را میبرند در غالب هندسه و چهار چوب بنامیکنند برایش و خروجی آن را در مفهومی مهندسی میدانند.
هر چیزی در عالم رسالتی را داراست رسالت درخت میوه سایه دادن و تصفیه و تلطیف هواست .
آب وظیفه زندگی بخشیدن به انسان گیاه و حیوان ها ، جماد … را داراست.
خداوند هم برای انسان رسالت هایی را طراحی و تعریف کردند ، اگر همین درخت بجای میوه شیرین درخت تلخ بدهد نه کاشته و نه برداشت محصول میشود.
اگر همان آب هم تلخ باشد کسی نمیخورد ، یک اقیانوس آب شور هست اما کسی که در کشتی گیر کرده یه قطره از آن را هم نمیخورد .
انسان هم همینطور، حد اقلش این است که انسان باید به حد کمال برسد، انسان بما هو انسان ، بدون پیشوند و پسوند.
انسان ها با هر تخصص یک ماموریت بخصوص خودشان را دارند.
انسان پزشک نجات انسان را برعهده دارد حد اقل از جهت فیزیکال، انسان معلم، سعادت انسان و بشر را برعهده دارد، اگر این ها خراب کنند همان اتفاق میوه تلخ و آب شور میافتد.
اما انسان مهندس چه رسالت و مسئولیتی دارد ، چند بار این سوالات از ما شده است که چقدر و چطور این و با چه حد از کیفیت در میان هم اندیشی ها بیان شده است .
اگر اینها درست بیان و بررسی شود قطعا درست هم به حل مشکل میرسیم و درست هم نتیجه میگیریم.
انسان همه جای زندگی اش مهندسین نقش دارند محل زندگی و استراحت ، محل کارو تردد، هر چیزی در این محدوده زندگی ما با مهندسین است.
مهندسی در جامعه عقبه اسلامی دنباله عظیمی دارد و البته خارج از زمان این جلسه است که به آن بپردازیم.
ببیند در دنیا در حالی که بهترین برند های مهندسی را داریم اما معماری اسلامی هنوز هم شاخص است .مساجد خودمان را ببینید در اصفهان که بسیار در حوزه گردشگری مورد توجه است .
نرم افزار ها و علوم آن چنانی بروز میبیند که گاها دچار خطا میشود وحتی نمیتواند آن یک دستی و زیبایی فرهنگ درون اثری اسلامی مثل آثار شیخ بهایی را برخ بکشد.استفاده از رنگ و بهره برداری از نور،تقارن ها و فضاها اینها همه را میبینیم در معماری جدید بعضا نمیتوانیم خیلی خوب تامین کنیم و میبینیم که با پیشرفت های بهترین نرم افزار ها این نیاز های آرامش را نمیتوانند برطرف کنند .
بااشاره به سرانه های زندگی و تغییر فضاها در تنظیم تقسیم فضاها،استفاده از زوایای شکسته به جای قوس ها
سرمایه بزرگ ما در مهندسین اعتباره ،ایشان با بررسی پرستیژ در اعتبار منشع گرفته از اعتماد در ساختار ادارات و سازمان ها و اشخاص و نیازی که به سیستم آرامش بخش بوده، اما به بنگاه سوداگری تبدیل شده است.ایشان در ادامه با بیان معانی سوداگری که به ابعاد سوداگری در سود و منفعت های نفسانی رقم میزند به بیان عوارض این درد پرداختند، البته از این موضوع گزارشات بغرنجی مشاهده نشده اما مواردی را در گوشه و کنار طرح میشود که سخت است شنیدنشان،در مسئله بعد میشود بر مبنای توان های مهندسی استان و اینکه هیات های اندیشه ورزی ، نقات قوت و ضعف و آسیب ها و تهدید ها را میتوانیم در خصوص همین مهندسی امروز بررسی کنیم ، قطعا نو آوری و ابتکار و ذهن فعال را میتوانید در همین نشست ها و با استفاده از همین پیشکسوتان تامین کنید .
این مطالب با بررسی های کارشناسانه و با توجه به تامین نیازهای شهر و استان در صورت مطلوب واقع شدن قابل بررسی در عالی ترین سطح شورایی در شورای تامین استان است که البته شما میتوانید از امکان حضور ما در این شورا به نحو احسنت استفاده کنید.
نکته بعدی اینکه با مبنا قرار دادن فرهنگ های قدیمی معماری اسلامی میتوانید این تکنولوژی ها و فناوری هایی که در صنعت در حال استفاده است بررسی کنید
و این ضعف هایی که بطور مثال در اجرا و طراحی ساختمان است در حریم ها و حائل ها موجود است برطرف کنید.

ایشان ضعف در طرح برخی ویلا سازی ها در جاهای دور دست که نیاز به آب هایی برای نیاز های روزمره شان دارند را بعد از طرح کردن و همین امر که این امکان وجود دارد با هزینه های اندک افراد دسترسی هایی نه به آب های محلی برای آب بلکه با دسترسی به سفره های زیر زمینی با حفر چاه هایی بلند در ویلا های لوکس برای آب دادن به گیاهان و درختان و تامین آب استخر ها شان دست درازی به نیاز های آبی یک منطقه را فراهم میکنند ، البته آسیب ها را به کل آن منطقه میرسانند و البته این عناصر زنجیره وار به هم مرتبط است و معلومه شناخت از این عناصر بسیار کم است و ضرر هایی که میزنیم مثل خشکسالی و … باعث تزلزل در منطقه میشود .

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.