آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » سرلشکر فیروزآبادی در همایش پدافند غیرعامل: ماهیت تهدیدات تغییر کرده است

سرلشکر فیروزآبادی در همایش پدافند غیرعامل: ماهیت تهدیدات تغییر کرده است

firuzabadi0002

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: انتظارات رهبری در پدافند غیرعامل، فراقوه‌ای و ملی است و همه در این خصوص مسئولند.
سردار سرلشکر بسیجی دکتر سید حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در همایش پدافند غیرعامل که در مرکز همایش های سازمان صداوسیما در حال برگزاری است، با اشاره به اهمیت این موضوع گفت: انتظارات رهبری در پدافند غیرعامل، فراقوه‌ای و ملی است و همه در این خصوص مسئولند.

وی افزود: ایشان بعد از فرمان، مکررا پیگیری و نظارت کردند و شایسته است همه طرح های بزرگ ملی از لحاظ ارتباط با پدافند غیرعامل مورد توجه قرار گیرد.

سرلشکر فیروزآبادی با بیان اینکه پدافند غیرعامل باید برای مسئولین شناخته شده باشد، اظهار داشت: این موضوع باید همه گیر شود و رهبری تاکید کردند کار در این حوزه را گسترش دهید.

وی با بیان اینکه اقتدار نظامی فقط به سلاح نیست و پدافند غیرعامل نیز یک موضوع مهم است، تاکید کرد: از این به بعد باید به دولت اعلام شود که کلیه وزارتخانه ها و ادارات در اعتبارات عمرانی و پروژه های حساس و مهم، اعتبار مورد نیاز پدافند غیرعامل را لحاظ کنند.

سرلشکر فیروز آبادی با تاکید بر اهمیت «دفاع ۳وجهی» یعنی بازد دارندگی، آمادگی قدرت دفاعی و پدافند غیر عامل جهت ایجاد مصونیت، گفت: باید طوری شود که اگر دشمن هر گلوله ای بزند، به طرف خودش کمانه کند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: ما دشمنان فراوانی داریم که از دور و نزدیک ما را هدف خود قرار داده‌اند اما با تدابیر پدافند غیرعامل می‌شود آنها را شکست داد و مایوسشان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در جلسه اخیر با رهبر معظم انقلاب، درخصوص قرارگاه جنگ نرم، ایشان بر عملیات جنگ نرم سایبری تاکید کردند که باید بیشتر از همه امروز به آن پرداخته شود.

سرلشکرفیروزآبادی خاطرنشان کرد: غفلت از پدافند غیرعامل یکی از آسیبهای مدیریتی کشور است. مثلا دستگاهی را وارد می کنند اما دستگاه کنترلی آن را از آن کشور نمی گیرند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه باید فهم بهتری از بودجه و اختیارات برای استفاده از دستگاهها به پدافند غیرعامل داده شود، تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی هم از فرصتها و ظرفیت ها در پدافند غیرعامل سایبری و پرتوی استفاده کند.

سرلشکرفیروزآبادی ادامه داد: اگر مذاکره کنندگان که حضرت آقا آنها را فرزند ملت می‌دانند، بتوانند حقوق قطعی ملت را در برابر تهاجمات بین المللی دشمن بگیرند، خودش یک پدافند غیرعامل است.

عضو شورای عالی امنیت ملی گفت: امروز رییس جمهور اشراف کاملی بر مسایل امنیت ملی و پدافند غیرعامل دارد.

وی خاطرنشان کرد: امروز ماهیت تهدیدات نظامی و تسلیحات تغییر کرده و هرچه دشمن نفوذ بمبهایش را افزایش می دهد، ما هم باید محاسبات مقاومت و دیواره پناهگاههایمان را تغییر دهیم.

سرلشکر فیروزآبادی تاکید کرد: امروز اتفاقاتی در دنیا افتاده که نمی توانیم بی تفاوت باشیم. تحول در ماهیت و بروز تهدیدات جدید صورت گرفته است مثل جنگ های سایبری، زیستی و احتمال توسعه آلودگی های شیمایی از سوی دشمن.

منبع: سپاه نیوز

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.