آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » سرمایه گذاری درشهرک تخصصی دارویی کشور در البرز
سرمایه گذاری درشهرک تخصصی دارویی کشور در البرز

سرمایه گذاری درشهرک تخصصی دارویی کشور در البرز

سرمایه گذاری ۱۰۰ هزارمیلیارد ریالی درشهرک تخصصی دارویی کشور در البرز
کرج – ساوجبلاغ – ایرنا – رییس هیات مدیره شرکت دارویی برکت گفت که ۱۰۰ هزار میلیارد ریال در شهرک تخصصی دارویی برکت مستقر در منطقه کردان استان البرز سرمایه گذاری می شود.
[سرمایه گذاری ۱۰۰ هزارمیلیارد ریالی درشهرک تخصصی دارویی کشور در البرز]

علی آهنی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: شرکت دارویی برکت به عنوان یکی از بزرگترین هلدینگ های دارویی ایران با سیاست های توسعه ای و ورود به عرصه های نوین دارویی جهان، با جذب متخصصین کارآمد و نخبگان علوم نوین و صنعت دارویی در مسیر چشم انداز ترسیم شده با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری فعالیت دارد.

وی اظهار کرد: شرکت دارویی برکت ۱۴درصد کل داروهای ضروری کشور را تامین می کند و هم اکنون بیش از ۴۲۰ محصول دارویی از طریق شرکت های تابعه خود تولید می کند.

وی گفت: در شهرک دارویی برکت در منطقه کردان ساوجبلاغ به عنوان نخستین شهرک تخصصی دارویی کشور ۲۰۰ واحد صنعتی با ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی مستقر می شود که نقش موثری در تولید داروهای هایتک دارد.

رییس هیات مدیره شرکت دارویی برکت پاسخگویی به نیازهای دارویی کشور، متمرکز سازی مراکز تحقیق و توسعه ای و کارخانه های پیشرفته در فرایند تولید دارو را از اهداف راه اندازی شهرک تخصصی دارویی در منطقه کردان ساوجبلاغ ذکر کرد.

آهنی استفاده از برترین فناوری های روز دنیا در طرح تکمیل شهرک تخصصی دارویی برکت در البرز را مهمترین اهداف شرکت دارویی برکت برشمرد و بیان کرد: در این شهرک دارو های آنتی بیوتیک ، ضد سرطانی و هایتک به مرحله بهره برداری می رسد که می تواند در تامین نیاز کشور نقش بسزایی داشته باشد و از خروج ارز نیز جلوگیری کند.

وی ادامه داد : در حاشیه ۱۷۶ هکتاری شهرک تخصصی داویی برکت البرز نیز ۷ هزار نهال که خاصیت دارویی داشته باشد نیز کاشته می شود تا علاوه بر ایجاد فضای سبز از فواید دارویی آن نیز استفاده کرد.

وی افزود : شرکت دارویی برکت وابسته به ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره ) است که از سال ۱۳۸۹ اقدام به آغاز شروع عملیات اجرایی و عمرانی شهرک تخصصی دارویی برکت در استان البرز کرده است.

شهرک تخصصی دارویی برکت البرز در فاصله ۶۵ کیلومتری اتوبان تهران – قزوین در منطقه کردان شهرستان ساوجبلاغ واقع شده است.

شهرستان ساوجبلاغ با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری غرب کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.