آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » سیاستهای جدید مسکن قوی‌تر دنبال شود

سیاستهای جدید مسکن قوی‌تر دنبال شود

13920606000060_PhotoA

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت باید سیاستهای جدید مسکن خود را به دلیل کاهش صدور پروانه‌های ساختمانی قوی‌تر دنبال کند، گفت: دولت علاقمند به تکمیل و افتتاح واحدهای مسکن مهر است.

مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود گفت: علی‌رغم اینکه نگاه دولت یازدهم به طرح مسکن مهر چندان مثبت نبود اما کوچکترین وقفه‌ای در ادامه پروژه و تکمیل این واحدهای مسکونی به وجود نیامد هرچند مشکلاتی نیز در بحث زیرساخت‌ها وجود دارد.

لاهوتی در پاسخ به این سئوال که عملکرد وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن را چطور ارزیابی می‌کنید، گفت: به طور متوسط وزارت راه و شهرسازی معدل خوبی در حوزه حمل و نقل و حتی در مسکن داشته است اما در خصوص بخش مسکن باید بگویم که دولت باید سیاستهای جدید مسکن خود را در کنار تکمیل واحدهای مسکن مهر قوی‌تر دنبال کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: کاهش آمار صدور پروانه‌های ساختمانی به ۸۰۰ هزار فقره ما را در آینده با مشکل مواجه می‌کند چرا که در کشور سالانه نیازمند احداث ۱٫۵ میلیون واحد مسکونی هستیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نمایندگان تا حدودی نگران این موضوع هستند که این عدم تعادل میان عرضه و تقاضا ما را در آینده با مشکل مواجه کند.

*به هیچ وجه بحث استیضاح آخوندی در کمیسیون عمران مطرح نیست

لاهوتی در پاسخ به این سئوال که آیا به خاطر همین موارد است که هفته گذشته یکی از نمایندگان مجلس بحث استیضاح آخوندی را مطرح کرد، گفت: به هیچ وجه بحث استیضاح آخوندی در کمیسیون عمران مطرح نیست چرا که بنده معتقد هستم مدیریت ها را باید با توجه به شرایط و زمان ارزیابی کرد.

وی ادامه داد: بنده تصور می‌کنم که با توجه به شرایطی که حاکم است کشور دچار کمبود منابع است پس عملکرد وزارت راه و شهرسازی را در این فضا خوب ارزیابی می‌کنیم.

* بخش خصوصی وارد میدان سرمایه‌گذاری در حوزه حمل و نقل شده است

وی تاکید کرد: در این دوره باید اذعان کرد که بخش خصوصی وارد میدان سرمایه‌گذاری در حوزه حمل و نقل شده است که این خود یک نکته مثبت است.

لاهوتی ادامه داد: همه به خوبی می‌دانیم که اگر با نگاه دولتی بخواهیم حوزه حمل و نقل را که تا افق ۱۴۰۴ باید ۲۶ هزار کیلومتر راه‌آهن احداث شود اداره کنیم غیر ممکن است.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.