آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » سیامند رحمان رکورد جهان را شکست و طلا گرفت

سیامند رحمان رکورد جهان را شکست و طلا گرفت

IMG06174104در ادامه رقابتهای وزنه‌برداری دومین دوره بازی‌های پاراآسیایی اینچئون و در آخرین روز مسابقات این رشته صبح امروز سیامند رحمان نماینده دسته ۱۰۷+ کیلوگرم ایران موفق به کسب مدال طلای این رقابتها شد. این مدال سی و ششمین مدال طلای ایران در بازی های پاراآسیایی محسوب می شود.

منصور پورمیرزایی دیگر نماینده ایران در این دسته مدال نقره را از آن خود کرد.

سیامند رحمان در این دسته در حرکت اول خود موفق به مهار وزنه‌ ۲۷۲ کیلوگرمی شد و با توجه به فاصله‌اش با رقبایش مدال طلایش را قطعی کرد. وی در حرکت دوم نیز با انتخاب وزنه ۲۸۷ کیلوگرمی به رکورد جهان که در اختیار خودش بود حمله کرد و با ثبت این وزنه رکود جهان را به میزان دو کیلوگرم ارتقا داد. وی در حرکت سوم وزنه ۲۹۰ کیلوگرمی را مهار کرد و بار دیگر رکورد جهان را به میزان ۳ کیلوگرم ارتقا داد. با توجه به قهرمانی سیامند وی یک حرکت دیگر نیز می‌توانست انجام دهد که برای حرکت چهارم وزنه ۲۹۲ کیلوگرمی را انتخاب کرد که با مهار این وزنه برای بار سوم رکورد جهان را شکست تا قوی‌ترین مرد جهان لقب بگیرد.

مدال نقره این وزن به منصور پورمیرزایی رسید. پورمیرزایی در حرکات اول و دوم به ترتیب وزنه‌های ۲۴۵ و ۲۵۵ کیلوگرمی را مهار کرد، اما در حرکت سوم در مهار وزنه ۲۶۵ کیلوگرمی ناکام ماند تا با همان ۲۵۵ کیلوگرم مدال نقره را از آن خود کرده باشد. مدال برنز نیز به وزنه‌بردار کره‌ای با ۲۳۵ کیلوگرم رسید.

وزنه‌برداران ایران پیش از این موفق به کسب ۳ مدال طلا و ۳ نقره در این رقابتها شده بودند. بدین ترتیب تیم ۹ نفره وزنه‌برداری جانبازان و معلولان با کسب ۴ مدال طلا و ۴ نقره به کار خود در دومین دوره بازی‌های پاراآسیایی پایان داد.

منبع: خبرگزاری مهر

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.