آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » سیستم صنعتی سازی ساختمان منسوخ شده است…
سیستم صنعتی سازی ساختمان منسوخ شده است…

سیستم صنعتی سازی ساختمان منسوخ شده است…

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن:
سیستم‌ صنعتی‌سازی مسکن در کشور منسوخ شده است
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه کل ساخت و ساز صنعتی مسکن کشور کمتر از ۱۰ درصد است گفت: سیستم‌های صنعتی‌سازی در کشور متعلق به بلوک شرق و منسوخ شده است.

به گزارش صما به نقل از تسنیم، سیدمحمد پژمان اظهار کرد: صنعتی سازی مسکن فعلا در کشور بسیار ضعیف است و اعداد و ارقامی که در این رابطه قبلا اعلام شده مربوط به مسکن مهر است.

وی با بیان اینکه کل صنعتی‌سازی مسکن در کشور به ۱۰ درصد هم نمی‌رسد تصریح کرد: ضمن اینکه این ساخت و ساز صنعتی نیست. به عنوان مثال استراکچر از قالب‌های تونلی استفاده شده که صنعتی سازی نیست بلکه مقدمه‌ای برای ساخت صنعتی مسکن است.

پژمان با بیان اینکه کارهای پیش ساخته مسکن سیستم‌های خیلی قدیمی هستند گفت: این سیستم‌های مربوط به بلوک شرق بوده و کاملا منسوخ شده است و نباید یکجا قطعات تولید شود و آن را با هزینه‌های زیادی به جای دیگر انتقال دهیم.

وی با بیان اینکه به دنبال جمع کردن این کارخانه‌ها هستیم گفت خدمات و امکانات دولتی در بخش صنعت مسکن به کسانی تعلیق می‌گیرد که واقعا صنعتی سازی مسکن را انجام دهند.

پژمان با اشاره به حمایت‌های دولت از ورود تکنولوژی‌های نوین ساخت و ساز و صنعتی سازی مسکن در کشور اعلام کرد: با تامین زمین و سفارش ساخت و همچنین تضمین خرید از تولید کنندگان سیستم‌های نوین صنعتی‌سازی مسکن در کشور حمایت می‌کنیم.

به گفته وی نمی‌توان مردم را به زور وادار به صنعتی‌سازی کرد بلکه باید با ترویج مزایای صنعتی سازی ازجمله کیفیت بهتر و قیمت تمام شده کمتر جامعه را به سمت استفاده از سیستم‌های نوین ساخت مسکن سوق داد.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.