آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » شماره بهمن ماه مجله «ساختمان» منتشر شد

شماره بهمن ماه مجله «ساختمان» منتشر شد

SAKHTEMAN47

شماره بهمن ماه مجله «ساختمان» حاوی مطالب متنوع در قالب گزارش و گفتگوهای تخصصی و همچنین عناوینی نظیر تشکل‌ها و اصناف، نظام مهندسی، تکنولوژی ساخت، انبوه سازی، راه و شهرسازی، اتاق فکر، تاریخ مسکن، طنز و کاریکاتور و مهندسی پیش‌فروش و… منتشر شد.

به گزارش «صما» سرمقاله منتشر شده در شماره جدید نشریه «ساختمان» به موضوع ابلاغیه اخیر وزیر راه و شهرسازی در خصوص بندهای مسکوت مانده قانون نظام مهندسی پرداخته است.

این سرمقاله با عنوان «عملیات انتحاری آخوندی» تصمیم وزیر راه و شهرسازی را در خصوص تغییر در نحوه فعالیت سازمان‌های نظام مهندسی را جسورانه خوانده و معتقد است این ابلاغیه باب فتحی برای تحرک و فعالیت وزارتخانه در راستای توجه جدی و عملی به بخش ساخت و ساز کشور است.

در بخش تشکل‌ها و اصناف، مطلبی با عنوان «متخصصان خارج از گود» منتشر شده که به بررسی موضوع مشارکت در بین انجمن‌های تخصصی فعال پرداخته است.

«تولیدکنندگان زمین‌گیر شده‌اند» و «تکنیسین‌ها کجای پروژه‌های ساختمانی هستند» از دیگر مطالب بخش تشکل‌ها و اصناف است.

مطلبی با عنوان «دیگ صبر آخوندی سر رفت» یکی از مطالب حاشیه ساز بخش نظام مهندسی در شماره بهمن مجله «ساختمان» است که به طور کامل به تفسیر و توضیح نظریات شش گانه وزیر راه و شهرسازی از نگاه مسئولان سازمان ها و نهادهای مرتبط، روسای انجمن ها و تشکل های صنعت ساختمان و سایر کارشناسان و متخصصان این حوزه پرداخته است.

«راهکار اجرای طرح کارنامه حرفه‌ای مهندسان چیست؟» عنوان یکی دیگر از مطالب بخش نظام مهندسی است که در آن نظر تعدادی از روسای نظام مهندسی استان‌ها در خصوص اهلیت و صلاحیت پروانه اشتغال مهندسان است.

«مدیریت تخصصی گمشده انبوه‌سازی امروز» عنوان اولین مطلب چاپ شده در بخش انبوه‌سازی مجله ساختمان است که با نگاه تخصص محوری، مدیریت در حوزه صنعت ساختمان و ساخت و ساز را بررسی می‌کند.

علاوه بر آن مطالبی دیگر با عناوین «انبوه سازان روی پای خود بایستند» و «خروج از رکود یتیم مانده است» نیز در بخش انبوه‌سازی به چاپ رسیده است.

براساس این گزارش «طبیعت در خانه»، «چرخ کارخانه‌های صنعتی راکد را به حرکت درمی‌آوریم» و « توصیه‌هایی برای خرید خانه» از جمله مطالب بخش مهندسی فروش پروژه‌ها است.

همچنین در این بخش گزارشی از املاک و مستغلات کشور با عنوان «مردم می‌خواهند اما نمی‌توانند خانه بخرند» نیز تهیه شده است که در شرایطی که قیمت مسکن به عنوان دغدغه اصلی و همیشگی خریداران مطرح شده، نبود قدرت خرید را اصلی‌ترین چالش در بخش خرید مسکن عنوان می‌کند.

سرفصل تکنولوژی ساخت مجله ساختمان با مطالبی چون «دانشگاه پلی‌تکنیک فلوریدا»، «تحلیل عملکرد دیوار برشی فولادی مرکب» و «زمین طلا است» برای خوانندگان این مجله آماده شده است.

گزارش مجله «ساختمان» از وضعیت معماری و شهرسازی مشهد با عنوان «هویت از دست رفته» در بخش معماری و دکوراسیون است که چالش‌های معماری و سیاست‌گذاری شهری پایتخت معنوی ایران را به تصویر کشیده است.

گفتنی است «ابهام طرح مسکن امید کجاست؟»، «توسعه و شهرنشینی»، «مهم‌ترین صنعت ساختمان‌های کشور چیست؟»، «خرده دفاعیات یک نهاد»، «حاشیه‌نشین‌ها در متن» و «برخورد با پدیده یا برخورد با بخش خصوصی» از عناوین مطالب چاپ شده در بخش راه و شهرسازی مجله ساختمان است. در این بخش موضوع حاشیه نشینی در کلان شهرها به صورت تفسیری مورد بررسی قرار گرفته که به دلیل اهمیت موضوع، موشکافی هرچه دقیقتر معضلات آن و به تصویر کشاندن تبعات حاشیه نشینی، عکس جلد مجله «ساختمان» نیز به این مبحث اختصاص یافته است.

همچنین مطالبی با عنوان «جاه‌طلبی در مهندسی معماری»، «کافه جهان» و «گورستان‌ها مهمانخانه می‌شوند» از مطالب خواندنی و جذاب در بخش دانستنی‌ها و فناوری‌ها است.

علاوه بر آن بخش تاریخ مسکن مجله ساختمان بهمن ماه با مطالبی چون «تولید داخلی جان می‌گیرد»، «بوی بهبود ز اوضاع جهان می‌شنوم» و «کارد و پنیر» تهیه شده است.

بخش طنز و کاریکاتور مجله ساختمان نیز همچون ماه‌های دیگر حاوی مطالب جذابی از رویدادهای ماه گذشته برای طرفداران این بخش آماده شده است.

لازم به ذکر است مجله «ساختمان» در سازمان‌های نظام مهندسی، انجمن‌های پیمانکاری و تاسیساتی، پروژه‌های در حال ساخت، شرکت‌های بزرگ ساختمانی، تولیدکنندگان و کیوسک‌های مطبوعاتی معتبر در سراسر کشور توزیع می‌شود.

متقاضیان می‌توانند از طریق مراجعه به سایت www.mspir.ir مشترک الکترونیک و در صورت تمایل مشترک نسخه کاغذی ماهنامه «ساختمان» شوند.

منبع: شبکه اطلاع رسانی صما

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.