آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » شهیدان الگوی دیروز، امروز و فردای جامعه ما هستند

شهیدان الگوی دیروز، امروز و فردای جامعه ما هستند

13930603000015_PhotoA

استاندار البرز گفت: شهدا با انتخاب راه درست و ایستادگی آگاهانه در برابر باطل به تأسی از مکتب عاشورا به الگوهای همیشگی تبدیل شده‌اند.

سیدحمید طهایی در آیین گرامیداشت «شهدای روستای کندر» با استناد به آیات قرآن و معرفی امت اوسط، شهیدان گلگون کفن دفاع مقدس را نمونه اعتدال و حرکت در مسیر سعادت توصیف کرد و افزود: کسی که تمام اعمال، رفتار و کردارش در جهت رضایت حق تعالی است و همچون خورشید فروزان عاشورا حسین(ع) همه وجودش را تقدیم حق می‌کند، بهترین الگو و راهنمای بشریت است و هرگز در ابعاد محدود زمان و مکان محصور نمی‌ماند.

وی با برشمردن راه و رسم ماندگار شهدای همیشه سرافراز، تصریح کرد: امروز باید رفتار و سلوک شهیدان در مناسبات اجتماعی و فردی تبلور عینی یابد.

طهایی افزود: ما شهیدان را نه فقط در میدان نبرد، بلکه به منش آنها در طول حیات و زندگی نیز به طور جدی نیازمندیم و مدیران ما، مسئولان، کارمندان، دانشجویان، دانش‌آموزان و همه آحاد جامعه مستغنی از سیره شهیدان نیستند.

استاندار البرز در ادامه با تبیین شرایط دنیای امروز و با اشاره به پیچیدگی مسائل اکنون جهان، عنوان داشت: دنیا همواره ما را با مسائل جدیدی روبه‌رو می‌کند و هر روز و هر لحظه تحولات جدیدی در عرصه‌های مختلف پدید می‌آید که ممکن است تحمل‌پذیری انسان را تقلیل دهد که در این شرایط سخت، شهیدان به عنوان اسوه‌های افول‌ناپذیر حقیقت، بهترین منبع و تکیه‌گاه آرامش و خروج از سرگشتگی‌های عصر مدرن هستند.

طهایی در ادامه اظهارات خود، مهمترین محصول محافل و یادمان شهدا را تجدید میثاق دوباره با آن سروهای به خون نشسته برای خدمتگزاری بیشتر به مردم و جامعه یاد کرد و افزود: امروز رفع مشکلات مردم و بهبود اوضاع جامعه ارزشی همطراز شهادت در راه خدا را دارد.

استاندار البرز در پایان سخنان خود با اشاره به تلاش‌ها و جدیت دولت تدبیر و امید در برطرف کردن مسائل و مشکلات کشور و جامعه و تأکید بر بهره‌گیری از ذخائر والای علمی عنوان داشت: بهره‌گیری از تفکر و تعقل جزو لاینفک دولت در پیشبرد امور کشور است که به فضل الهی و هدایت‌های خردمندانه رهبر معظم انقلاب، امروز فضای دشمنی در صحنه بین‌المللی به فضای مذاکره تبدیل شده که این خود از دستاوردهای خون شهیدان عزیز ماست.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.