آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » «شوی سیاسی» نتانیاهو در کنگره آمریکا
«شوی سیاسی» نتانیاهو در کنگره آمریکا

«شوی سیاسی» نتانیاهو در کنگره آمریکا

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حرف‌های نخست‌‌‌وزیر رژیم پوشالی صهیونیستی مثال آن زن بدکاره‌ای است که وارد شهری شد و دامن خود را بر سر کشید و وقتی از او سؤال کردند چرا اینگونه در شهر راه می‌روی، گفت چون در این شهر یک آدم عفیف پیدا نمی‌شود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: در روزهای اخیر پیرامون مسئله هسته‌ای ایران برخی شعبده‌بازی‌های سیاسی در عرصه بین‌المللی رخ داده است که لازم است بدان توجه شود مخصوصاً سفر نتانیاهو به آمریکا و سخنرانی در ایپک و کنگره که با تبلیغات و اظهارنظرهای رسانه‌ای زیادی همراه بود.

وی ادامه داد: صحنه‌های این ماجرا در کنگره آمریکا با حضور نخست‌‌وزیر رژیم صهیونیستی چند نکته را در بر داشت، ابتدا اینکه کل این ماجرا به صورت یک شوی سیاسی در کنگره اجرا شد که نشانگر استخدام کنگره یک کشور بزرگ است که داعیه مدیریت جهانی دارد، در دست یک رژیم پوشالی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این همه سر و صدا و تبلیغات به اختلاف کاخ سفید با این ماجرا و حرف و نقل زیاد که حرف مهمی در سخنان نتانیاهو بود جز یک ساعت شعار تکراری و کف زدن نمایندگان وابسته کنگره که حرف مهمی نداشت واقعاً تعجب‌آور بود.

لاریجانی تصریح کرد: نکته دیگر اضطرابی بود که در این رژیم دروغین به وجود آمده است، کل استدلال نتانیاهو این بود که ایران در شرایط فعلی که تحریم‌ها را نیز تحمل می‌کند، کشور تأثیرگذار در خاورمیانه است و کشورهایی را نام می‌برد که تحت تأثیر ایران هستند و اگر توافق هسته‌ای رخ دهد قدرت اقتصادی ایران نیز زیاد می‌شود و دیگر همه خاورمیانه را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: کاری به شیطنت گفتاری نتانیاهو نداریم که ایران هیچ گاه به دنبال امپراتوری‌سازی نبوده و نیست، بلکه آرمان‌های انقلاب اسلامی ضد سلطه قدرت‌های بزرگ و ضد اسرائیل غاصب، دل‌های مسلمانان را بیدار کرده است، اما همین گفتار او عجز و نگرانی این رژیم را نشان می‌دهد و باید نگران باشد، چرا که در این سه دهه اخیر هر روز قدرت این رژیم کاهش یافته است.

رئیس قوه مقننه بیان داشت: اینگونه استدلال‌ها از نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی پوسیده نشان می‌دهد که مسئله آن موضوع هسته‌ای ایران و ایجاد هراس پیرامون آن نیست، هراس اصلی او نفوذ تفکر انقلاب اسلامی در منطقه است.

لاریجانی همچنین اضافه کرد: تلاش نتانیاهو ایجاد ترس در کنگره آمریکا بود که اگر توافقی صورت گیرد ایران با همین تعداد سانتریفیوژ موجود می‌تواند در آینده به سلاح هسته‌ای برسد و این امر برای رژیم پوشالی آنها و منطقه خطرناک است.

وی افزود: جالب است کسی این نگرانی را ابراز می‌کند که سالهاست روی بیش از ۲۰۰ کلاهک هسته‌ای تکیه زده، اما می‌گوید چون ایران بالقوه این توانمندی را دارد قبل از عمل حالا باید علیه ایران موضع گرفت، آیا این فضاحت صحنه زورگویی بین‌المللی نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از حرف‌های مضحک نخست‌ وزیر نگون‌بخت رژیم صهیونیستی این بود که مکرراً ایران را به دلیل حمایت از حزب‌الله و حماس طرفدار تروریسم معرفی می‌کرد این حرف را رژیمی می‌زند که شهره به ترور در دنیاست، صدها ترور در دهه‌های اخیر نظیر ترور شهید فتحی شقاقی، شهید عماد مغنیه، شهادت رهبران فتح، یاسر عرفات، ترور دانشمندان هسته‌ای ایران و شکنجه هزاران فلسطینی در کارنامه اوست.

لاریجانی اضافه کرد: حرف‌های نخست‌ وزیر این رژیم پوشالی مثال آن زن بدکاره‌ای است که وارد شهری شد و دامن خود را بر سر کشید و وقتی از او سؤال کردند که چرا اینگونه در شهر راه می‌روی گفت چون در این شهر یک آدم عفیف پیدا نمی‌شود.

وی افزود: تناقضی که در گفتار نتانیاهو در ایپک و کنگره دیده می‌شود عجیب است، او ضمن اینکه ایران را به نوعی کشور قدرتمند منطقه معرفی می‌کند که باعث خطر در موجودیت اسرائیل شده است، بعد از پمپاژ این نگرانی برای رژیم خود در هر دو جا گردن‌ کلفتی هم می‌کند و اعلام می‌کند چنانچه توافقنامه امضا شود اسرائیل حتی به تنهایی علیه ایران اقدام نظامی می‌کند.

رئیس قوه مقننه بیان داشت: یاغی منطقه خوب خود را معرفی کرد که اگر ۱+۵ که همیشه خود را نماینده جامعه جهانی معرفی می‌کند با ایران به توافق برسد اسرائیل آن را نمی‌پذیرد و حاضر است به تنهایی به ایران حمله کند، این مطلب، درستی سخن امام (ره) را به خوبی روشن می‌کند که اسرائیل را غده سرطانی منطقه معرفی کرد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: علاوه بر این اگر اسرائیل تا به این حد قدرت دارد که می‌تواند با وجود توافق بین‌المللی به ایران حمله کند، چرا نخست‌ وزیر این رژیم اینقدر دست پاچه به کنگره رفته و نگران قدرت ایران است.

وی افزود: گرچه این سخن نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی نظیر سایر دروغ‌های وی که اوباما نیز در مصاحبه خود به آن اشاره کرد، بی‌ارزش‌تر از آن است که بدان توجهی شود، اما اگر اسرائیل مایل است و یا کنگره آمریکا علاقه‌مند است فرزند ناخلف خود یعنی رژیم صهیونیستی را روی ویلچر تحویل بگیرند، اقدام نظامی بکنند تا پاسخ کوبنده و همه‌جانبه نیروهای مسلح ایران را لمس کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اولین باری که در چند سال گذشته آمریکا تقاضای مذاکره با ایران را در مسئله هسته‌ای مطرح کرد در اواخر دولت قبل بود که کشور عمان را واسطه قرار داد، پس از دو، سه دور مذاکرات ادامه آن در دولت یازدهم پیگیری شد، بنابراین اینکه زیاده سخن می‌پراکنند که به خاطر فشارهای تحریم ایران را پای میز مذاکره کشاندیم خودشان می‌دانند که دروغ می‌گویند و آنها مکرراً تقاضای مذاکره داشتند، بنابراین با این تحریم‌ها وقتی عدم تأثیر ‌آن را مشاهده کردند برای حساب روی خود، خودشان را به میز مذاکره کشاندند.

لاریجانی تصریح کرد: ایران در مذاکرات هم به صورت جدی و واقعی وارد شده که طرف مقابل هم این معنا را درک کرده است، البته چارچوب‌هایی برای مذاکرات مشخص شده که عمدتاً صیانت از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای است و مذاکره‌کنندگان ما در این چارچوب عمل خواهند کرد.

وی افزود: ممکن است بین نمایندگان مجلس در تاکتیک‌های مذاکراتی اختلاف‌نظر باشد، اما ما ملتی هستیم که ولی داریم همانگونه که صدیقه طاهره تبعیت از ولایت را برای شیعیان معنا فرمود، وقتی سیاست‌های مذاکرات هسته‌ای توسط رهبری معظم مشخص شد، مادام که این چارچوب‌ها رعایت شود، مذاکره‌کنندگان مورد حمایت همگان هستند.

رئیس قوه مقننه همچنین تصریح کرد: این همگرایی توأم با صلابت که از نعمات ولایت فقیه است درست در نقطه مقابل رفتار عجیب و غریب کنگره آمریکا در اجرای شوی سیاسی اخیر است که با وجود مغایرت روشن حضور رئیس یک رژیم پوشالی در کنگره با منافع ملی آنها فقط به خاطر رقابت‌های سیاسی دست به چنین اقدامی زدند.

لاریجانی عنوان کرد: اگر عده‌ای از نمایندگان نگرانی در مسئله هسته‌ای دارند از باب اهمیت موضوع در صیانت از این دستاورد ملی است که البته بنده به خاطر چارچوب‌هایی که برای مذاکرات مشخص شده است نگرانی ندارم و مقایسه این دل‌مشغولی برخی از نمایندگان و افراد با رفتار خصمانه رژیم صهیونیستی مقایسه‌ای مع‌الفارغ و غیرمنصفانه است.

وی گفت: اینکه در مجلس شورای اسلامی نمایندگان با آزادی نظرات خود را اعلام می‌کنند نکته برجسته نظام ماست و نباید آن را تخطئه کرد، البته هم نمایندگان و هم افراد دیگر در کشور باید از طرح مسائل غیرواقع پرهیز کنند و این قاعده اسلامی است و همه باید آن را رعایت کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه این مسائل و وقایع به خوبی نشان می‌دهد که انقلاب ما در این برهه تاریخی تا چه اندازه نیازمند وحدت درونی و یکپارچگی سیاسی است و حاشیه‌سازی‌ها و بیان مطالبی که دستاویز بیگانگان شود و جامعه را دچار تفرقه کند مضر منافع ملی کشور است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: اخیراً یکی از وزرا دو بار مطلبی دال بر ورود پول‌های قاچاق به ساختار قدرت مطرح کرده است، اگر اطلاعی از انتقال چنین پولی در انتخابات اخیر دارند که ‌آنها را به قدرت رسانده اعلام کنند، اینگونه گرد و مبهم حرف زدن چه فایده‌ای جز ایجاد شبهات بلاوجه برای کشور دارد مگر مملکت قانون ندارد، اگر کسی از این گونه اقدامات اطلاعی دارد باید در اختیار قوه قضاییه قرار دهد تا رسیدگی شود.

وی با تقدیر از تلاش نمایندگان در روند تصویب لایحه بودجه سال ۹۴ ابراز امیدواری کرد که بودجه سال ۹۴ برای رشد و توسعه کشور اقدامی مؤثر باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالروز شهادت حضرت زهرا (س) بیان داشت: حضرت زهرا (س) شخصیتی بود که پیامبر اکرم (ص) در مورد وی فرمود او پاره تن من و قلب من و روح من در بدن من است و کسی که او را بیازارد مرا آزرده و کسی که مرا بیازارد خدا را آزرده است و به تعبیر امام صادق (ع) او سیده بانوان عالم از اول تا آخر است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: یکی از پیروان اهل بیت (ع) در شهر مدینه همسرش را خدمت حضرت زهرا (س) فرستاد که بپرسد آیا شوهرم از شیعیان شما است یا نه، حضرت زهرا (س) پاسخ کلی دادند و گفتند که اگر به آنچه به شما امر می‌کنیم عمل می‌کنید و از آنچه شما را بر حذر می‌دانیم دوری می‌کنید از شیعیان ما هستید و الا هرگز.

وی افزود: آن شخص پس از شنیدن پاسخی کلی مضطرب شد و با توجه به ضعف‌ها و سستی‌های خود گفت: وای بر من که همیشه در آتش جهنم خواهم بود همسرش نگرانی و زاری او را با سخنان مطرح شده خدمت حضرت زهرا (س) بازگو کرد، حضرت فرمود از من به همسرت بگو چنین نیست که او قضاوت کرده است شیعیان ما از بهترین افراد اهل بهشت‌اند و همه دوستانِ دوستان ما و دشمنانِ دشمنان ما همه در بهشت خواهند بود آری کسی که با قلب و زبان تسلیم ما اهل بیت شده اما از عوامل ما سرپیچی کند و نواحی و موارد پرهیز را محترم نشمارد از شیعیان واقعی ما نخواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این حدیث هم تأثیر ولایتمداری را در سعادت واقعی انسان نشان می‌دهد و هم رکن عمل و وفای به عهد در تبعیت از ولایت اهل بیت (ع) را بیان می‌دارد که صرف دوستی زبانی و قلبی در معیار زهرای اطهر برای دوستی با اهل بیت کفایت نمی‌کند، بلکه عامل بودن به اوامر آنان دوستی اهل بیت را محقق می‌سازد.

لاریجانی تصریح کرد: دعایی از حضرت فاطمه زهرا (س) در حق شیعیان نقل شده است که عمق عواطف ایشان به پیروان اهل بیت را نشان می‌دهد که می‌فرماید الهی به حق پیامبرانی که آنها را برگزیدی و به گریه‌های حسن و حسین در فراق من از تو می‌خواهم گناهکاران شیعیان من و شیعیان فرزندان من را ببخشایی.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.