آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » شکاف صنعت و دانشگاه در البرز آسیب‌های جدی به دنبال دارد

شکاف صنعت و دانشگاه در البرز آسیب‌های جدی به دنبال دارد

13920501000165_PhotoA

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز گفت: شکاف میان صنعت و دانشگاه در این استان، مشکلات بسیار جدی به همراه داشته است.

حسین طوسی اظهار داشت: دستیابی به توسعه پایدار باید به صورت متوازن بوده و همه بخش‌ها در یک تعامل هدفمند و صحیح،‌ می‌توانند توسعه پایدار را محقق کنند.

وی تصریح کرد: اقدامات و عملکردهای جزیره‌ای و عدم همراهی و تعامل میان بخشی، مهم‌ترین آسیبی است که دستیابی به توسعه را ناممکن و یا خیلی سخت می‌کند.
این مسئول افزود: در شرایط فعلی که کشور تحت تحریم‌های اقتصادی غیرقانونی و ناجوان‌مردانه غربی‌ها است، باید بتوانیم طرح‌های خودکفایی به ویژه در بخش صنعت را با تلاش و عزمی ملی و مدیریت جهادی محقق کنیم.
طوسی گفت: توسعه صنایع و کارخانه‌ها و تولیدی‌های داخلی نیز به طور قطع بدون توسعه علمی و مشارکت دانشگاه و صنعت محقق نمی‌شود.
وی بیان داشت: متاسفانه در استان البرز شکافی میان صنعت و دانشگاه ایجاد شده که این امر آسیب جدی به صنایع وارد کرده است.
رئیس اتاق بازرگانی استان البرز گفت: در حال حاضر نیاز علمی صنایع و کارخانه‌های استان از طریق دانشگاه‌ها تامین نشده و به همین دلیل صنایع البرز با کمبود جدی نیروی متخصص روبه‌رو است.
طوسی اظهار داشت: از سوی دیگر شاهد هستیم که فارغ‌التحصیلان  دانشگاهی در استان البرز، نمی‌توانند کار مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی و تخصص علمی خود پیدا کنند.
وی تصریح کرد: بنابراین هم صنعت و هم دانشگاه از این شکاف و عدم ارتباط مناسب و تعامل صحیح آسیب دیده‌اند.
رئیس اتاق بازرگانی استان البرز گفت: برای رفع این مشکل نیاز است که رابطه‌ای منطقی میان صنعت و دانشگاه ایجاد شده و طرفین در این تعامل بتوانند نیازهای خود را تامین کنند.
طوسی در پایان بیان داشت: به طور قطع برقراری این رابطه نقش بسیار مهمی در توسعه صنعتی البرز و در نهایت دستیابی به توسعه پایدار خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.