آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » صالحی: مسائل فنی هسته‌ای را که با نوعی بن بست روبرو شده بود با وزیر انرژی آمریکا مرور کردیم
صالحی: مسائل فنی هسته‌ای را که با نوعی بن بست روبرو شده بود با وزیر انرژی آمریکا مرور کردیم

صالحی: مسائل فنی هسته‌ای را که با نوعی بن بست روبرو شده بود با وزیر انرژی آمریکا مرور کردیم

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای اخیر خود با وزیر انرژی آمریکا در ژنو گفت: در این جلسه مسائل فنی را که با نوعی بن‌بست روبه‌رو شده بود، مرور کردیم.

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای اخیر خود با وزیر انرژی آمریکا در ژنو گفت: در این جلسه مسائل فنی را که با نوعی بن‌بست روبه‌رو شده بود، مرور کردیم.

صالحی افزود: خوشبختانه نتایج خیلی خوبی گرفتیم و قدم‌های بلندی برداشتیم، البته هنوز مواردی هست که باید مورد بحث قرار گیرد.

وی گفت: دوشنبه هفته آینده ادامه مذاکرات در این باره میان دو طرف در سوئیس برگزار می‌شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه مذاکرات هسته‌ای ابعاد فنی، حقوقی و سیاسی دارد، افزود: ابعاد فنی هموار کننده مسائل حقوقی و سیاسی خواهد بود.

صالحی ادامه داد: در مذاکرات فنی هم باید منافع خود را حفظ و هم سعی کنیم نگرانی‌های ساختگی طرف مقابل را به شیوه فنی برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه ایجاد توازن بین این دو موضوع بسیار حساس است، گفت: به‌خوبی توانسته‌ایم از منافع ملی خود دفاع و اصل صنعت هسته‌ای و نشاط این صنعت را حفظ کنیم.

صالحی همچنین از راهبرد توسعه رآکتورهای کوچک در کشورها به عنوان ابتکاری در جهت سرمایه‌گذاری اندک و سوددهی بالا نام برد و افزود: وزیر انرژی آمریکا گفت که آنها هم همین راهبرد را دارند.

وی با بیان اینکه ساخت رآکتور ۱۶۰۰ مگاواتی هزینه‌ای معادل ۱۵ میلیارد دلار دارد، گفت: این در حالی است که ساخت رآکتورهای کوچک ۵۰ تا ۱۰۰ مگاواتی هزینه‌ای به‌مراتب کمتر می‌خواهد.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.