آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » صنعتی سازی ساختمان پس از تحریم…
صنعتی سازی ساختمان پس از تحریم…

صنعتی سازی ساختمان پس از تحریم…

در گفتگوی دبیر انجمن تولیدکنندگان صنعتی ساختمان با «صما» مطرح شد:
تشریح وضعیت صنعتی‌سازی ساختمان در دوره پس از تحریم
تحریم‌های بین‌المللی مشکلات عدیده‌ای به صنعتی‌سازان حوزه مسکن تحمیل کرده، به‌طوری که آنها ناگزیر بودند از کشورهایی نظیر چین و مالزی مواد اولیه مورد نیاز خود را تهیه کنند.

دبیر انجمن تولیدکنندگان و فناوران صنعتی ساختمان با اشاره به تاثیر مذاکرات ۱+۵ بر بازار مسکن و حوزه صنعتی‌سازی گفت: تحریم‌های بین‌المللی مشکلات عدیده‌ای به صنعتی‌سازان حوزه مسکن تحمیل کرده به طوری که آنها ناگزیر بودند از کشورهایی نظیر چین و مالزی مواد اولیه مورد نیاز خود را تهیه کنند؛ این در حالی است که با لغو تحریم‌ها امکان واردات مواد اولیه از سایر کشورها نیز مهیا خواهد شد که این امر کیفیت ساخت و سازهای صنعتی را افزایش خواهد داد.

جعفر قرائتی ستوده ضمن اعلام خبر فوق در گفتگو با خبرنگار «صما» خاطر نشان ساخت: متاسفانه تحریم‌های بین‌الملی معضلات و تنگناهای بسیاری برای عموم تولیدکنندگان و ازجمله تولیدکننده‌های عرصه صنعتی‌سازی مسکن ایجاد کرده، به طوری که آنها برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود ناگزیر بودند از کشورهایی که کیفیت تولیدات آنها نازل بودند مایحتاج خود را تهیه کنند.

قرائتی با اشاره به اینکه تامین مواد اولیه از کشورهای مذکور نیز با معضلات و چالش‌های خاص خود همراه بوده تصریح کرد: تهیه محصول مورد نیاز از این کشورها نیز تحت تاثیر مشکلات بوروکراسی و معضلات عدیده مراودات مالی، باعث شده بود که تولیدکنندگان برای وارد کردن محصول مورد نیاز خود به شدت دچار بحران شوند.

دبیر انجمن تولیدکنندگان و فناوران صنعتی ساختمان در عین حال با بیان اینکه محصولات کشورهای مذکور از کیفیت نازلی برخوردار بوده‌اند تاکید کرد: در واقع تحریم‌های بین‌المللی باعث شده بود که تولیدکنندگان چاره‌ای جز وارد کردن مواد اولیه مورد نیاز خود از این کشورها نداشته باشند.

وی درباره تاثیر لغو تحریم‌ها بر روی بازار صنعتی‌سازی گفت: بدون شک لغو تحریم‌ها باعث می‌شود که تولیدکنندگان قادر شوند مواد اولیه مورد نیاز خود را از کشورهای پیشرفته که محصولاتشان دارای کیفیت بالا و استانداردهای جهانی است تهیه کنند که این امر می‌تواند سبب افزایش کیفیت امر صنعتی‌سازی مسکن شود.

وی در عین حال رفع معضلات بوروکراسی را از جمله دیگر پیامدهای مطلوب لغو تحریم‌های بین المللی برای تمامی تولید کنندگان و از جمله صنعتی‌سازان مسکن ارزیابی کرد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان و فناوران صنعتی ساختمان در عین حال خاطر نشان ساخت: باتوجه به مشکل مسکن، صنعتی‌سازی یکی از راهکارهای اساسی برای افزایش تولید مسکن است و بدون شک لغو تحریم‌ها، باعث خواهد شد که اوضاع صنعتی‌سازی روند مطلوبی را داشته باشد.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.