آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » طرح جامع ترافیکی در کرج تدوین شود

طرح جامع ترافیکی در کرج تدوین شود

13930606000220_PhotoA

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی، حمل و نقل ترافیک و خدمات شهری شورای شهر کرج بر تدوین طرح جامع ترافیکی در کرج تأکید کرد.

حجت‌الله غلامرضایی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از خیابان‌های پرتردد شهر کرج بر تدوین و تصویب طرح جامع ترافیک کرج تأکید و اظهار کرد: اعضای شورای شهر به عنوان بازوی توانمند، شهرداری باید در اجرای این طرح همکاری کنند.

وی با بیان اینکه این کلانشهر از طرح جامع ترافیک برخوردار نیست، افزود: متولیان و مسئولان ذی‌ربط باید در خصوص تحقق این مهم که به نوعی مهمترین عامل حل بحران ترافیک شهری قلمداد می‌شود، تلاش جدی‌تری داشته باشند، اعضای شورای شهر نیز به عنوان بازوان توانمند با متولیان اجرای طرح‌های ترافیکی همکاری می‌کنند تا در مباحث ترافیک شهر نتیجه بهتری اخذ شود.

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی، حمل و نقل ترافیک و خدمات شهری شورای شهر کرج با بیان اینکه طرح جامع ترافیک مربوط به سال ۸۸ است به ارسال و انتقال این طرح به وزارت کشور اشاره کرد و گفت: طرح جامع ترافیک به دلیل به روز نبودن آمار و اطلاعات از سوی وزارت کشور برگشت خورد، از دیگر علت‌های این عدم پذیرش طرح نامتناسب بودن رشد شهر با اطلاعات بود.

وی طرح جامع را معقول‌‌ترین و علمی‌‌ترین راه برای حل معضل ترافیک ذکر و عنوان کرد: از کاربردهای مهم طرح جامع این است که این طرح از اجرای روش آزمون و خطا در حل معضل ترافیک پیشگیری می‌کند ضمن آنکه مانع اعمال سلیقه‌ای طرح‌های ترافیکی از سوی سازمان‌ها می‌شود.

غلامرضایی با تاکید بر اینکه طرح جامع به عنوان یک استراتژی پذیرفته شده و واحد برای حل بحران ترافیک شهری مطرح است، افزود: این طرح یکی از کاملترین طرح‌هایی است که به خوبی می‌تواند چشم‌اندازی را برای کلانشهر کرج مشخص کند.

به گفته غلامرضایی، باید همه جوانب ترافیکی، گره‌ها، مشکلات، اصلاحات هندسی، تقاطع‌های غیرهمسطح و سایر مشکلات همچنین نیازهای ترافیکی این کلانشهر در طرح جامع دیده شود؛ ضمن آنکه پرداختن به راهکارهای کارشناسی برای برون رفت از مشکل ترافیک باید شناسایی و ارائه شود.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.