آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » طرح سه فوریتی توقف مذاکرات هسته‌ای
طرح سه فوریتی توقف مذاکرات هسته‌ای

طرح سه فوریتی توقف مذاکرات هسته‌ای

نعمتی به فارس خبر داد
بررسی طرح سه فوریتی توقف مذاکرات هسته‌ای تا پایان تهدیدها در هیأت رئیسه مجلس

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس از بررسی طرح سه فوریتی توقف مذاکرات هسته‌ای تا پایان تهدیدها در جلسه صبح امروز این هیأت خبر داد.
خبرگزاری فارس: بررسی طرح سه فوریتی توقف مذاکرات هسته‌ای تا پایان تهدیدها در هیأت رئیسه مجلس

بهروز نعمتی نماینده مردم اسدآباد و سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس به ارائه گزارشی از جلسه صبح امروز هیأت رئیسه مجلس پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه در رابطه با تقویم کاری مجلس تا پایان شهریورماه بحث و تبادل‌نظر شد که انشاءالله در آینده اعلام می‌شود.

وی افزود: موضوع مهم دیگری که در جلسه هیأت رئیسه به آن پرداخته شد مسئله طرح‌هایی است که درباره مذاکرات هسته‌ای به صورت دو یا سه فوریتی ارائه می‌شود.

نعمتی با بیان اینکه موضوع انرژی هسته‌ای یک مسئله ملی و بسیار پراهمیت است که در سطح کلان نظام پیگیری می‌شود، تصریح کرد: مجلس می‌خواهد کارش را با اراده انجام دهد و از هر تفکر و نظری درباره موضوع هسته‌ای و خط مشی مقام معظم رهبری استفاده کند، به همین دلیل در طرحی که اسفندماه سال ۹۳ ارائه شد، اقدام به تصویب یک فوریت آن کرد تا بتواند بدون عجله و دستپاچگی موضوع درا پیش ببرد.

وی ادامه داد: یک فوریت طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای اسفندماه سال گذشته به تصویب رسید، در آن طرح مجلس برای آنکه بتواند موضوع را بدون عجله و شتاب بررسی و از همه نظرات و دیدگاه‌های افراد استفاده کند، یک فوریت آن طرح را به تصویب رساند.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس بر همین اساس یادآور شد: در آن طرح موضوع حفظ منافع ملی و دستاوردهای هسته‌ای و گسترش فعالیت‌های تحقیق و توسعه و غنی‌سازی ۲۰ درصد و منع خروج مواد غنی‌شده از کشور مطرح شده است، برای آنکه فارغ از هر گونه دستپاچگی بتوانیم موضوع را بررسی کنیم، یک فوریت آن را به تصویب رساندیم، آن طرح دارای ۷ بند بود که در صورت نیاز به صورت جدی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد، اما از آنجایی که هم‌اکنون مذاکرات هسته‌ای در حال انجام است و کمیسیون امنیت ملی نیز موضوع را پیگیری می‌کند، لذا ما فعلاً عجله‌ای برای تصویب آن طرح نداریم و در صورت نیاز سریعاً در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

نعمتی در پایان خاطرنشان کرد: دولت آمریکا درگیر بازی بین جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها شده و ما نباید در این وادی بیفتیم، طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای یک طرح جامع‌الاطراف است لذا به نظر می‌رسد دیگر نیازی به مطرح شدن طرح‌های دو یا سه فوریتی جدید درباره مذاکرات هسته‌ای نباشد.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.