آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » طرح هر مسجد یک دانشگاه در مساجد کرج اجرا می‌شود

طرح هر مسجد یک دانشگاه در مساجد کرج اجرا می‌شود

13930903000358_PhotoA

مدیر اجتماعی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج از اجرای طرح هر مسجد یک دانشگاه در مساجد کلانشهر کرج خبر داد.

محسن برجی پیش از ظهر امروز در جلسه معرفی طرح هر مسجد یک دانشگاه اظهار کرد: توسعه برنامه‌های فرهنگی و استفاده از استعدادها و توانایی‌های جوانان در این مسیر می‌تواند ما را در تحقق اهداف مورد نظر یاری دهد.

وی تأکید کرد: با توجه به هجمه‌های دشمنان و هدف قرار دادن فرهنگ کشور لازم است تا راهکارهای اساسی برای مقابله با این هجمه دشمنان اندیشیده شود.

این مسئول با اشاره به اینکه دشمنان برای رسیدن به اهداف مورد نظرشان سرمایه‌گذاری‌های بسیاری کرده‌اند، گفت: ما در کشور ظرفیت‌های بسیاری برای ارتقای فرهنگ غنی ایرانی – اسلامی داریم که می‌توانیم با استفاده از این ظرفیت‌ها دشمنان را در این جبهه نیز شکست داده و تمامی برنامه‌ها و اهداف شوم آنان را خنثی سازیم.

برجی آگاه‌سازی جوانان و نوجوانان در این مسیر را مهم ارزیابی کرد و افزود: دشمنان ذهن و افکار جوانان کشور را مورد هدف قرار داده‌اند لذا با برنامه‌ریزی‌ها در نظر دارند تا ذهن حساس این نسل را به سمت خود بکشانند تا بتوانند به اهداف شوم خود نزدیک شوند.

وی با اشاره به طرح هر مسجد یک دانشگاه در کلانشهر کرج ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده کارگاه‌های آموزشی در مساجد این کلانشهر برپا می‌شود.

مدیر اجتماعی معاونت فرهنگی شهرداری کرج ادامه داد: در این راستا در ۵۰ مسجد کرج این کارگاه‌های آموزشی برپا خواهد شد.

وی گفت: شهروندان و علاقه‌مندان می‌توانند در این برنامه‌ها شرکت کرده و در پایان طرح گواهی حضور دریافت کنند.

برجی ادامه داد: این کارگاه‌های آموزشی با موضوعاتی از جمله افزایش باورهای دینی، آگاهی‌بخشی در زمینه فرق ضاله و آسیب‌های ماهواره، تحکیم بنیان خانواده و مشاوره رایگان حقوقی هستند و این دوره‌ها با هدف آشنایی شهروندان با حقوق شهروندی برگزار می‌شود.

به گفته این مسئول این کارگاههای آمورشی از ۲۰ آذر از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برای خواهران و برای برادران بعد از نماز مغرب و عشاء در این مساجد برگزار خواهد شد.

برجی با اشاره به اینکه این کارگاه‌های آموزشی تا پایان دی ماه در تمامی مناطق کلانشهر کرج ادامه خواهد داشت، افزود: هدف از برگزاری این طرح ارتقای سطح دانش عمومی و مهارت زندگی آحاد جامعه و ترویج و اشاعه فرهنگ شهروندی است.

این مسئول اضافه کرد: کارگاه‌های آموزشی یادشده رایگان و در راستای طرح آموزش حقوق شهروندی برگزار می‌شود، اجرای این طرح را سازمان مردم نهاد کلام مطهر بر عهده دارد و معرفی اساتید و کارشناسان این کارگاه‌ها از سوی حوزه علمیه برادران و حوزه علمیه خواهران و همچنین بنیاد مهدویت و معاونت اجتماعی نیروی انتظامی است.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.