آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » عطاری‌ها حق عرضه داروهای مکمل‌ ورزشی ندارند

عطاری‌ها حق عرضه داروهای مکمل‌ ورزشی ندارند

13930125000686_PhotoA

مدیر کل ورزش و جوانان استان البرز گفت: عطاری‌ها تحت هیچ شرایطی حق عرضه و فروش داروهای مکمل ورزشی را ندارند.

رضا گل‌محمدی اظهار داشت: خوشبختانه طی سال‌های گذشته امکانات ورزشی مناسبی در سراسر کشور و همچنین استان البرز فراهم شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از جوانان البرزی علاقه‌مند به فعالیت‌های ورزشی هستند و می‌توانند از امکانات ورزشی فراهم شده در این استان اگر چه محدود است، استفاده کنند.
این مسئول گفت: نظارت‌های خوبی نیز بر عملکرد باشگاه‌های ورزشی در سراسر استان انجام می‌شود، تلاش داریم تا ضمن ارائه آموزش‌هایی به جوانان به ویژه افرادی که ورزش حرفه‌ای را پیگیری می‌کنند، آنها را نسبت به مسائل مختلف از جمله استفاده از مکمل‌های دارویی آگاه سازیم.
گل‌محمدی افزود: بر اساس نظرات اساتید پزشکی – ورزشی و مربیان با تجربه و پیشکسوت، جوانان در طول دوران ورزشی خود نباید از داروهای مکمل ورزشی استفاده کنند.
وی ادامه داد: در صورتی که یک ورزشکار تحت شرایط خاصی، نیاز به استفاده از این داروها دارد، باید دستورات دارویی را از افراد متخصص دریافت کرده و داروهای مکمل را نیز از مراکز معتبر و دارای مجوز رسمی تهیه کنند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان البرز ابراز داشت: متاسفانه در بازرسی‌هایی که این اداره و همچنین نهادها و دستگاه‌های دیگر انجام می‌دهند، گزارشی‌هایی مبنی بر عرضه داروهای مکمل ورزشی در عطاری‌ها به دست ما رسیده است.
گل‌محمدی با اشاره به قوانین مربوط به فعالیت اصناف در کشور گفت: هر واحد صنفی باید بر اساس مجوزی که دریافت کرده، در زمان عرضه کالاها به قوانین توجه داشته و نمی‌تواند محصولاتی را بدون رعایت موازین قانونی عرضه کند.
وی خاطرنشان کرد: عرضه دارو به هر شکل به ویژه مکمل‌های ورزشی تحت هیچ شرایطی در حوزه کاری عطاری‌ها نیست و مسئولان این واحدها حق عرضه چنین محصولاتی را ندارند.
مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان البرز در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه با عطاری‌هایی که چنین داروهایی را عرضه می‌کنند، چه برخوردی صورت می‌گیرد، گفت: برخورد با واحدهای صنفی متخلف در کشورمان دارای چارچوب و قوانین مشخصی است.
گل‌محمدی در پایان متذکر شد: انتظار ما از دستگاه‌های نظارتی و بازرسی این است که با عطاری‌هایی که به صورت غیر قانونی،‌ غیر علمی و غیر بهداشتی اقدام به عرضه مکمل‌های ورزشی می‌کنند، بدون کوچک‌ترین غفلتی، برخورد قاطع قانونی صورت گرفته و حتی برای جلوگیری از رخدادهای ناگوار برای ورزشکاران، این واحدها پلمب شوند.

منبع: خبرگزاری فارس

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.