آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » عمر ساختمان‌ها تا ۴۰ سال افزایش یافته است
عمر ساختمان‌ها تا ۴۰ سال افزایش یافته است

عمر ساختمان‌ها تا ۴۰ سال افزایش یافته است

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان همدان با بیان اینکه عمر ساختمان‌ها در حال حاضر به ۳۰ تا ۴۰ سال افزایش پیدا کرده است، گفت: امیدواریم با مهندسی بهتر و کیفیت مصالح عمر ساختمان‌ها به یکصد سال افزایش پیدا کند.

امیر متین‌فر در مراسم تجلیل از مهندسان ملایر با بیان اینکه روز تولد خواجه نصیرالدین طوسی به عنوان روز مهندس در کشور نامگذاری شده است، اظهار داشت: دانشمندان در همه عرصه‌ها از گذشته تا به امروز مایه افتخار و مباهات کشور در سطح دنیا بوده‌اند.

وی به تفاوت دانشمندان قرون گذشته با دانشمندان مغرب‌زمین اشاره کرد و افزود: بزرگانی چون بوعلی سینا، خواجه نصیرالدین طوسی، زکریای رازی و… دانشمندانی چندبعدی بودند که علاوه بر علم ریاضیات، طب و نجوم در علوم فقه، فلسفه، شعر و ادبیات نیز جزء نبوغ زمانه خود به شمار می‌رفتند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان همدان بیان کرد: دانشمندان ایرانی در زمان خود با کمترین امکانات به علوم مختلف نجوم دست پیدا کردند و حاصل زحمات آنها امروز راهگشای بسیاری از علوم در دنیا شده است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت مهندسان در کشور گفت: سرمایه‌های ملی کشور امروز در دست مهندسانی است که با فعالیت خود در بخش‌های مختلف باعث سربلندی و پیشرفت‌های زیادی شده‌اند.

متین‌فر با اشاره به اینکه طبق آمارها سالانه ۹۰ میلیارد دلار هزینه ساخت و ساز پروژه‌های خصوصی و دولتی می‌شود، تصریح کرد: می‌توان با بالا بردن عمر ساختمان در کشور صدها میلیون ریال به سرمایه کشور اضافه کرد.

وی با بیان اینکه عمر ساختمان‌ها در حال حاضر به ۳۰ تا ۴۰ سال افزایش پیدا کرده است، گفت: امیدواریم با مهندسی بهتر و کیفیت مصالح عمر ساختمان‌ها به یکصد سال افزایش پیدا کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان همدان در ادامه با اشاره به تصویب قانون نظام مهندسی در سال ۷۴ عنوان کرد: با تغییراتی که در قانون نظام مهندسی به وجود خواهد آمد دفاتر نظام مهندسی در شهرستان‌ها مستقل می‌شوند و شهرستان‌هایی که دارای ۳۰۰ نفر عضو هستند از این قانون بهره‌مند خواهند شد.

وی بیان کرد: این قانون به کمیسیون عمران مجلس فرستاده شده که در سال آینده بعد از بررسی امیدواریم مورد تصویب قرار گیرد.

متین‌فر خاطرنشان کرد: با استقلال دفاتر نظام مهندسی در شهرستان‌ها مهندسین آن شهرستان می‌توانند با نظارت بر خدمات مهندسی متناسب با شرایط منطقه و شهرستان مقررات ساخت و ساز ساختمان را اجرایی کنند.

وی با اشاره به اینکه برای دفاتر نمایندگی نظام مهندسی در ملایر صحبت‌ها و پیگیری‌های اولیه انجام شده است، گفت: در این زمینه با همکاری شورای شهر و شهرداری مکانی در نظر گرفته شده که امیدواریم هرچه سریع‌تر شاهد ایجاد این دفاتر در ملایر باشیم.

منبع: سازمان نظام مهندسی ساختمان

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.