آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » عمر مفید ساختمان‌ها در کشور پایین است

عمر مفید ساختمان‌ها در کشور پایین است

92-6-4-02_200_200رئیس مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی گفت: ارزیابی علمی فناوری‌های نو به ما فرصت می‌دهد روش‌های جدیدی برای ورود تکنولوژی به عرصه ساختمان را تسهیل کنیم.

 به گزارش بنانیوز(BanaNews.irدکتر محمدشکرچی‌زاده اظهار کرد: کشور ما از نظر پایداری ساختمان‌ها در برابر زلزله، مصرف انرژی و عمر مفید ساختمان‌ها آسیب‌پذیر است که این موارد، ضرورت حرکت به سمت استفاده از فناوری‌های نوین و فاصله گرفتن از روش‌های سنتی را بیشتر می‌کند.

رئیس مرکز تحقیقات راه مسکن وشهرسازی با بیان اینکه تاریخ مهندسی در کشور ما به هزاره‌های گذشته بر می‌گردد، گفت: افتخارات مهندسی سرزمین ایران در ساختمان‌هایی نظیر پاسارگاد، تخت جمشید، چغازنیبل و یا حفاری قنوات مختلف و متعدد نشان‌دهنده پیشتازی پشتیبان ما در این زمینه است.

شکرچی‌زاده مهندسان امروز جامعه را میراث داران سرمایه های گران‌قدر گذشتگان خواند و گفت: باید باحفظ دستاوردهای ارزشمند از روش‌های نو در ساخت‌وساز استفاده کنیم و میزان بهره‌وری در حوزه ساختمان را افزایش دهیم.

این مقام مسئول با ابراز تاسف از وضعیت کنونی ساخت‌وساز در کشور، افزود: با وجود تدوین مقررات، ضوابط و آیین‌نامه‌های متعدد، شاهد رعایت نکردن آنها هستیم که این امر می‌تواند سرمایه‌گذاری‌های فراوان انجام شده در عرصه ساخت‌وساز را هدر دهد.

وی خاطرنشان کرد: ۴۰ درصد سرمایه و اندوخته ملی کشور در حوزه ساختمان مصرف می‌شود و هر حرکتی که توجه به فناوری‌های نو و میزان بهره‌وری در این گونه سرمایه‌گذاری‌ها را بهبود بخشد، به عنوان یک رسالت ملی محسوب مربوط است.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.