آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » غنی سازی برای دانش آموزان در تعطیلات تابستانی
غنی سازی برای دانش آموزان در تعطیلات تابستانی

غنی سازی برای دانش آموزان در تعطیلات تابستانی

فرماندار فردیس :
دستگاه های اجرایی به اوقات فراغت دانش آموزان غنا ببخشند
فردیس-کرج-ایرنا- فرماندار فردیس ، دستگاه های فرهنگی و اجرایی این شهرستان را موظف به اجرای برنامه های غنی سازی برای دانش آموزان در تعطیلات تابستانی کرد.
[دستگاه های اجرایی به اوقات فراغت دانش آموزان غنا ببخشند]

به گزارش ایرنا، مهدی مهرور شامگاه سه شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس با بیان اینکه نباید اوقات فراغت سرمایه های آینده کشور به بطالت بگذرد،گفت:غنا بخشیدن به زمان فراغت دانش آموزان و جوانان،علاوه بر ارتقای سطح علمی و بینش آنان،

تاثیر تهاجم فرهنگی دشمنان را کم خواهد کرد.

وی با تاکید بر توجه دستگاه های اداری و اجرایی به ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، بیان داشت: در گام نخست باید این موضوع درادارات کانون توجه مدیران و کارکنان قرار گیرد.

فرماندار فردیس ازعفاف و حجاب به عنوان یک موضوع بسیار مهم وموثر فرهنگی اجتماعی نام برد وافزود: از ادارات و نهادهایی مانند ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی ، سپاه، آموزش وپرورش، دانشگاه فرهنگیان، ستاد اقامه نماز و اداره ورزش بیشترین انتظار در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب وجود دارد.

وی اظهار داشت: لازم است دستگاه های فرهنگی در این زمینه مسوولیت پذیرشوند وگام نخست را به خوبی بردارند.

مهرور گفت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نیازمند فرهنگ سازی است و باید از سست شدن اعتقادات مذهبی و باروهای اخلاقی دربین مردم کاسته شود.

نایب رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس گفت: بیشتر مشکلاتی که برای کانون خانواده ایجاد می شود،از ناحیه بدحجابی است و عفاف و حجاب یک مساله هویتی با نگاه اسلامی ایرانی است و رعایت آن آثار فراوانی در ابعاد فردی و اجتماعی خواهد داشت.

مهرور افزود: گسترش فرهنگ عفاف و حجاب مختص زنان نیست بلکه آقایان نیز باید در نوع پوشش، گفتار و رفتار خود مطابق با فرامین اسلامی عمل کنند.

فرماندار فردیس گفت: اصناف نیزدرتهیه پوشاک اسلامی و ترویج فرهنگ اسلامی باید پیشگام شوند و با تهاجم فرهنگی مقابله کنند.

مهرور افزود: عفت و پاکدامنی زنان ایرانی موجب پرورش جوانمردان و رزمندگانی شد که در دوران هشت سال دفاع مقدس ضمن پاسداری از مرزهای ایران اسلامی ، در جهان به عنوان الگو و نمونه شناخته شدند.

وی، تشویق نوجوانان و جوانان را به ورزش ضروری دانست و گفت: یکی از وظایف دستگاه های اجرایی، ترویج فرهنگ ورزش دربین نوجوانان و جوانان است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فردیس نیز دراین نشست اظهار داشت: با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، برنامه های ویژه از جمله مسابقه های قرآنی برای این ماه پیش بینی شده است.

حجت الاسلام عبدالرضا کیاحیرتی افزود: حمایت از برنامه های قرآنی و نماز در این شهرستان اجتناب ناپذیر است.

شهرستان ۶۰۰ هزارنفری فردیس در جنوب شرقی کرج مرکز البرز قرار دارد.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.