آخرین خبرها
خانه » اخبار استان البرز » فرار استعدادها و تهی شدن البرز از ظرفیت های ورزشی
فرار استعدادها و تهی شدن البرز از ظرفیت های ورزشی

فرار استعدادها و تهی شدن البرز از ظرفیت های ورزشی

فرار استعدادها و تهی شدن البرز از ظرفیت های ورزشی
کرج- ایرنا- در سال های اخیر ورزشکاران زیادی از استان البرز به دلیل فراهم نبودن امکانات و برخی بی توجهی ها از سوی هیات ها و مسوولان، استان را ترک کرده اند.
[فرار استعدادها و تهی شدن البرز از ظرفیت های ورزشی]

به گزارش ایرنا، بی توجهی، حمایت نکردن مادی و معنوی و فراهم نکردن امکانات مورد نیاز را می توان از جمله دلایلی دانست که ورزشکاران را برای ادامه حیات و ماندگاری در ورزش، مجبور به رفتن می کند.

وقتی استان فاقد زیر ساخت لازم بوده و در تهیه امکانات تمرینی برای ورزشکاران و قهرمانان ناتوان نشان دهد ، این گونه رفتن ها در مقوله ورزشی امری اجتناب ناپذیر خواهد بود.

بی شک در صورت ادامه این شیوه، شاهد کوچ یک یک قهرمانان استان به شهرها و استان های همجوار خواهیم بود و این موضوع اساسی در آینده ای نزدیک، ورزش استان را از حیث داشتن نیروهای کارآمد و نخبه با آسیب مواجه خواهد کرد. حضور تعداد زیادی از استعدادهای فوتبال استان در تیم ها و استان های کشور به دلیل فراهم نبودن بستر لازم برای فعالیت ، فرار شاهین ایزدیار شناگر معلول استان به مشهد مقدس و کسب افتخار با پیراهن این استان، کوچ رضا خدری کشتی گیر خوب استان به تهران و کسب عناوین متعدد قهرمانی با این تیم، کسب مدال طلای اسماعیل عبادی برای استان قزوین در رقابت های بازی های آسیایی در حالی که سال ها در کرج به تمرین می پرداخته و بسیاری از نمونه های دیگر نشان می دهد ورزش استان البرز به دلیل ضعف در زیر ساخت ها و امکانات، در این زمینه با تهدید های فراوانی روبروست.

کاپیتان تیم ملی تپانچه بانوان ایران نیز یکی از همین کوچ کرده ها است، او با وجود ساکن بودن در خیابان مصباح کرج تنها به دلیل عدم حمایت های لازم، تصمیم به ترک کرج گرفت و از سال ۸۵ پایش را در ورزش استان نگذاشته است.

‘الهام هریجانی’ که عناوین متعدد کشوری و برون مرزی به دست آورده این روزها خود را برای کسب سهمیه ورودی المپیک ۲۰۱۶ ریو برزیل آماده می کند.

وی با تاکید بر اینکه هیچگاه دوست نداشته کرج را ترک کرده و برای تمرین به تهران برود، گفت: اما مجبور به این کار شدم چرا که هیچ گونه حمایتی در اینجا نمی شدم. بارها تصمیم به بازگشت گرفتم، اما به دلیل نبود امکانات لازم و عدم تغییر نگاه مسوولان، دوباره پشیمان می شدم.

وی ادامه داد: برای من در کنار وجود امکانات تمرینی مناسب، نوع نگاه مسوولان نیز مهم بود اما متاسفانه در زمان من کرج در این دو مورد ضعف فراوانی داشت که این موضوع استعدادهای زیادی را نابود کرد.

وی با تاکید بر اینکه نگاه حرفه ای به مقوله ورزش وجود نداشت، گفت: در کنار ضعف زیر ساختی و امکانات مدیریت خوبی بر ورزش کرج حاکم نبود و همین بی برنامگی ضربه سختی به بدنه ورزش وارد می کرد.

من یادم می آید در سال ۸۴ و ۸۵ کرج استعدادها و ورزشکاران بسیار زیادی در تیراندازی داشت که همگی آنها به دلیل مدیریت نادرست نابود شدند و دیگر اسمی از آنها در رشته تیراندازی وجود ندارد.

یکی از دلایل رفتن من از کرج قبل و استان البرز فعلی عدم حمایت های مادی و معنوی و بیشتر معنوی بود. شما ببینید نوع نگاه مسوولان هیات و ورزش چگونه بود که به جای حمایت از ورزشکاران ملی پوش از آنها برای تمرین شهریه ای دو برابر طلب می کردند.

به عنوان ملی پوش انتظار داشتم حداقل فضای تمرینی مناسبی در اختیار گذاشته شود که از این موضوع نیز شانه خالی می کردند. هم تیمی های من در اردوی های تیم ملی عنوان می کردند در شهر و استانشان حمایت های خوبی از آنها صورت می گیرد. انجام می گیرد، در کرج اینگونه نبود و از من می خواستند که برای تمرین دو برابر دیگران هزینه پرداخت کنم به همین دلیل من هم از کرج رفتم.

برای رقابت های کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۶ برزیل که در شهر گالابا کشور آذربایجان برگزار می شود در اردوی آماده سازی هستیم و قرار است مرداد ماه به این رقابتها اعزام شویم. تمام تلاشمان را برای به دست آوردن سهمیه انجام می دهیم و امیدوارم در این راه موفق باشیم.

وی ادامه داد: هم اکنون رکورد امتیازگیری من در تمرینات از چهارصد امتیاز ممکن سیصد و هشتاد امتیاز است. فکر می کنم امتیاز خوبی باشد، اگر بتوانم در رقابت های کسب سهمیه، سیصد و هشتاد و پنج بزنم رسیدن به المپیک دور از دسترس نخواهد بود.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.