آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » قیمت CNG کاهش نیافته است
قیمت CNG کاهش نیافته است

قیمت CNG کاهش نیافته است

رئیس انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی گفت: مصوبه هیئت دولت همان اقدامی است که از ابتدای اردیبهشت ماه با تصویب شرکت ملی پالایش و پخش فراروده های نفتی در حال اجرا بود و کاهش قیمتی رخ نداده است.

اردشیر دادرس با اشاره به مصوبه هیئت دولت در خصوص کاهش قیمت هر کیلو گرم سی ان جی از ۶۵۰ به ۶۰۰ تومان گفت: پس از افزایش قیمت سی ان جی در گام دوم قانون هدفمند کردن یارانه ها در ابتدای سال جاری شرکت ملی پالایش و پخش فراروده‌های نفتی طی یک اشتباه محاسباتی قیمت هر کیلوگرم سی ان جی را ۶۵۰ تومان اعلام کرد اما در اردیبهشت ماه سال جاری بود که این قیمت اصلاح و به ۶۰۰ تومان تغییر یافت.

رئیس انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی ادامه داد: آنچه که توسط هیئت دولت پس از ۱۰ ماه مصوب شده است به معنی کاهش قیمت سی ان جی نیست بلکه به همان تغییراتی که در اردیبهشت ماه توسط شرکت ملی پالایش و پخش اعلام شده بود تنها یک رنگ و لعاب قانونی بخشید.

وی خاطرنشان کرد: هنوز درخواست انجمن مبنی بر کاهش قیمت سی ان جی به دلیل کاهش مصرف عملی نشده است و مشخص نیست که آیا این درخواست عملیاتی خواهد شد و یا خیر،اما باید تاکید کرد قیمت سی ان جی در همه جای دنیا ۲۵ تا ۳۰ درصد قیمت بنزین است،در ایران قیمت هر متر مکعب سی ان جی ۶۰ درصد بنزین تعیین شده است که این موضوع باید اصلاح شود.

دادرس خاطرنشان کرد: ما منتظر اعمال بسته حمایتی دولت در خصوص سی ان جی هستیم  و باید کارمزد ها افزایش و همچنین قیمت سی ان جی نیز کاهش یابد.

به گزارش فارس روزگذشته هیئت دولت مصوبه ای داشت که در آن اعلام کرده بود قیمت CNG برای مصرف‌کنندگان با احتساب مالیات ارزش افزوده و عوارض متعلقه به ترتیب از تاریخ اول اسفند ۹۳ در هر متر مکعب از مبلغ (۴۵۰۰) ریال به مبلغ (۴۱۴۰) ریال و بهای هر کیلوگرم CNG از تاریخ ۵ اسفند ۱۳۹۳ از مبلغ  (۶۵۲۰) ریال به مبلغ (۶۰۰۰) ریال کاهش می‌یابد.

که براین اساس مشخص است هیئت دولت با تاخیر ۱۰ ماه این کاهش قیمت را تصویب کرده است زیرا از  اردیبهشت ماه مصرف کننده گان،سی ان جی را به میزان هر کیلوگرم ۶۰۰ تومان خریداری می کنند در صورتی که در این مصوبه آمده است این تغییرات از اول اسفند ماه اجرایی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.