آخرین خبرها
خانه » اخبار ساختمان، عمران و معماری » لزوم برقراری فضای رقابتی در انتخابات
لزوم برقراری فضای رقابتی در انتخابات

لزوم برقراری فضای رقابتی در انتخابات

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفتگوی اختصاصی با «صما»:
مهندسان باید رابطه خود و کار حرفه‌ای را با اخلاق روشن کنند/ لزوم برقراری فضای رقابتی در انتخابات
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت تبیین رابطه مهندسان با اخلاق حرفه‌ای گفت: وظیفه ذاتی مهندسان در اکثر رشته‌های مهندسی این ‌است که رابطه خود و کار حرفه‌ای را با اخلاق روشن کنند.

حامد مظاهریان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار «صما» با بیان مطلب فوق تاکید کرد: در زمینه مهندسی ساختمان هم اکنون این ضرورت بیش از هر زمان دیگری حس می‌شود که باید بتوانیم رابطه فعالیت‌های این حرفه با شاخص‌های اخلاقی را بسنجیم و همه به آن اخلاق متصل شویم.

وی با اشاره به انتخابات هیئت مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: در آستانه انتخابات سازمان های نظام مهندسی قرار داریم و اخلاق حرفه ای نشان‌دهنده این است که باید بتوانیم به آرای مهندسان احترام بگذاریم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در جریان این انتخابات باید فضای رقابتی حاکم باشد و بتوانیم شاهد مشارکت و حضور بیشتر مهندسان در آن باشیم.

مظاهریان در عین حال با بیان اینکه نکته‌های اخلاقی در حرفه مهندسی تعریف شده و مهندسان باید به آنها متعهد باشند، افزود: در حال حاضر شرایط به نحوی است که تضاد منافع در حرفه‌های گوناگون و بخش مهندسی مشاهده می شود.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به این نکته که اخلاق یک معیار مستقل در هر حرفه است که در بسیاری از کشورها برای آن دپارتمان و مدارج دانشگاهی مستقلی در نظر می‌گیرند خاطر نشان کرد: با این حال در کشور ما به این‌ ترتیب عمل نمی شود و ما برای پیشرفت در مسیر اخلاق حرفه‌ای راه طولانی در پیش رو داریم.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.