آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » لغو تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در البرز اصولی نیست

لغو تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در البرز اصولی نیست

13910301000253_PhotoA

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی از لغو تعطیلی روزهای پنج‌شنبه در استان البرز انتقاد کرد و این کار را غیرکارشناسی خواند.

عزیز اکبریان اظهار داشت: به دنبال انجام کارهای کارشناسی و تحلیل و بررسی‌های دقیق به این صورت نتیجه‌گیری شد که روزهای پنج‌شنبه ادارات دولتی تعطیل باشد.

وی تصریح کرد: این تعطیلی بدون کار علمی و کارشناسی صورت نگرفته و با محاسبه برآیند کارها و خدماتی که در این روز ارائه می‌شود و محاسبه هزینه‌ها، کارشناسان به این نتیجه رسیدند که تعطیلی روزهای پنج‌شنبه و اضافه کار در روزهای شنبه تا چهارشنبه منافع بیشتری برای کشور و دولت دارد.

نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وقایعی که منجر به لغو تعطیلی روزهای پنج‌شنبه از سوی استانداری البرز شد، گفت: این تصمیم از سوی استاندار ابلاغ شده و ارتباطی با نمایندگان مجلس ندارد.

اکبریان افزود: بنابراین در این تصمیم‌گیری، اعضای مجمع نمایندگان مجلس استان البرز تاثیر و دخالتی نداشتند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا با لغو تعطیلی پنج‌شنبه در البرز مخالفت‌هایی است، گفت: دایر بودن ادارات، دستگاه‌های اجرایی و دولتی و بانک‌ها هزینه‌هایی به همراه دارد از جمله هزینه‌های ثابتی چون آب، برق، گاز و تلفن.

عضو مجمع نمایندگان استان البرز بیان داشت: حال اگر این هزینه‌ها را با منافع دایر بودن ادارات و نهادها مقایسه کنیم، در می‌یابیم که هزینه‌های بیشتری به استان تحمیل می‌شود.

اکبریان تصریح کرد: بنابراین این تصمیم را غیرکارشناسی و هزینه‌زا می‌دانیم و معتقدیم که تعطیلی این روز و افزایش ساعات کار ادارات در روزهای شنبه تا چهارشنبه از یک سو هزینه‌ها را کاهش داده و از سوی دیگر خدمات بیشتری به مردم ارائه می‌کند.

منبع: خبرگزاری فارس

 

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.