آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » مأموریت ویژه برای ساماندهی رودخانه کرج و مسیر گردشگری کرج – چالوس

مأموریت ویژه برای ساماندهی رودخانه کرج و مسیر گردشگری کرج – چالوس

13930603000015_PhotoA

استاندار البرز از مأموریت ویژه آب منطقه‌ای استان به منظور ارائه طرح «ساماندهی رودخانه کرج و مسیر گردشگری کرج – چالوس» ظرف مدت یک ماه خبر داد.

سیدحمید طهایی در خصوص رهاوردهای دیدار مشترک با حمید چیت‌چیان وزیر نیرو اظهار کرد: در این نشست که معاونان وزیر و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان نیز حضور داشتند، موضوعات مهمی پیرامون مصارف آب، مدیریت سدها و رودخانه‌های منتهی به کرج مطرح شد.

وی بیان کرد: سهم اعتبارات تملک دارایی ملی ۸۵ درصد است و فقط ۱۵ درصد آن صرف پروژه‌های استانی می‌شود و از سهم استانی نیز نزدیک به ۷۸ درصد در قانون بودجه سالانه تعیین تکلیف شده است.

طهایی افزود: از سهم اعتبارات استانی تنها ۳ درصد بودجه کل کشور است و مهاجرت روزافزون در این استان موجب کاهش اختیارات جهت برنامه‌های توسعه محور می‌شود.

وی تصریح کرد: با تشریح شرایط کنونی در این دیدار خواستار واگذاری مدیریت بخشی از منابع سدهای موجود در استان، جهت صرف در مدیریت رودخانه‌ها و مسیرهای گردشگری شدیم.

 

منابع درآمدی سدها صرف جمع‌آوری زباله‌های جاده چالوس می‌شود

استاندار البرز ادامه داد: در صورتی که قسمتی از منابع درآمدی سدها در اختیار استان باشد این اعتبار صرف مدیریت رودخانه‌های کرج و طالقان و همچنین جمع‌آوری زباله‌ها در جاده گردشگری چالوس خواهد شد.

استاندار البرز خاطرنشان کرد: چیت‌چیان در پی مطالبه ساماندهی فعالیت‌های اطراف رودخانه کرج در مسیرهای جاده چالوس و … نیز ضمن موافقت کلی، گروهی کارشناس را مأمور کرد تا نیازهای گردشگری جاده توریستی کرج – چالوس را همچون تأسیسات و مراکز گردشگری مورد نیاز احصاء کنند.

طهایی گفت: برهمین اساس نمایندگانی از دستگاه‌های استانداری، محیط زیست و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مأموریت یافتند تا آب منطقه‌ای استان البرز را در تهیه این طرح همراهی کنند.

وی افزود: مقام عالی وزارت نیرو در رابطه با طرح کلی مدیریت و اختصاص بخشی از درآمد نیروگاهی سد کرج، صرف ساماندهی مسیر رودخانه و جمع‌آوری زباله‌های حاشیه رودخانه‌ها و سدها و همچنین با کلیات طرح جابه‌جایی سهم حق سد امیرکبیر به سد طالقان نیز مواقفت داشتند و جزئیات آن را منوط بررسی‌های بیشتر کارشناسی دانستند.

 

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.