آخرین خبرها
خانه » اخبار سازمان بسیج مهندسین » ماهواره سر غیرت دینی ما را با پنبه می‌بُرد

ماهواره سر غیرت دینی ما را با پنبه می‌بُرد

aaیک کارشناس دینی و مذهبی گفت: ماهواره واقعاً گنداب فسادی است که تیرهای زهرآگین خود را به سمت ملت‌ها و کشورها هدف گیری می‌کند.

مریم کره‌بندی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از بوشهر با بیان این مطلب که ماهواره، و شبکه‌‌های ماهواره‌ای قصد هجوم به دین، ارزش‌ها و فرهنگ ما را دارند، افزود: ماهواره دام شیطان و پرنده‌ی غرب است که قصد تخریب اسلام و مهدویت و عاشورای ما را دارد و سر غیرت دینی ما را با پنبه دارد می‌بُرد ولی ما متوجه نیستیم.

 کره‌بندی افزود: از ماهواره هم می‌شود استفاده درست و صحیح کرد و هم استفاده نادرست؛ ولی الان مانند چاقویی است که در حال بریدن دست و پاها است.

وی با بیان این مطلب که ماهواره و شبکه‌‌های ماهواره‌ای قصد هجوم به دین، ارزش‌ها و فرهنگ ما را دارند، افزود: ماهواره دام شیطان و پرنده خوشبختی غرب است که قصد تخریب اسلام و مهدویت و عاشورای ما را دارد و سر غیرت دینی ما را با پنبه دارد می‌بُرد ولی ما متوجه نیستیم.

این کارشناس دینی گفت: شبکه‌های ماهوراه‌ای هدفشان براندازی نظام مقدس اسلامی است و تلاش می‌کنند تا مردم را نسبت به نظام جمهوری اسلامی و انقلاب بدبین کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: دشمن می‌خواهد ما به شیوه و فرمول سریال‌های ماهواره‌ای مسلمانی کنیم، چگونه می‌شود هم مسلمان بود و هم بی‌قید و بند باشیم و از لذت‌های حرام بهره جست؟ شیوه‌ای نوین دوست داشتنی و لذت بخش اسلامی که افراد را به مبارزه با هوای نفس، دعوت نمی‌کند بلکه در پی کاستن قید و بندهاست تا بتوان از لذت‌های بیشتری بهره برد که این موضوع اصل مسلمانی را زیر سؤال می‌برد.

این کارشناس دینی با بیان این مطلب که شبکه‌های  ماهواره‌ای در میان پخش سریال‌ها و فیلم‌هایی با محتواهای بالا،به پخش اذان می‌پردازند و یا مناسبت‌های مختلف مذهبی را تکریم می‌دارند پیام خود را به مخاطب می‌رسانند، افزود: این پیام‌ها برای مخاطبان مسلمان خصوصا کسانی که تفکرات مذهبی و دینی دارند خوشایند است و شاید این طور فکر کنند که این شبکه‌ها به مقدسات و باورهای دینی ما احترام می‌گذارند در حالی‌که این اقدام هم به همان مفهوم و نگرشی باز می‌گردد که در بطن فیلم‌ها و سریال‌ها وجود دارد.

کره‌بندی ادامه داد: شبکه‌های ماهواره‌ای با رویکرد انتقال فرهنگ از طریق ساخت سریال‌ها و فیلم‌های مختلف به تدریج فرهنگ مخاطبان را به طور غیر ملموس تغییر داده و غیرت آنها را می‌گیرد و فرد نسبت به رعایت حجاب و سایر اموری که اسلام مقرر شده بی‌تفاوت خواهد شد و عملا با گذشت مدتی بدون اینکه برای خود فرد ملموس باشد باورهای دینی و اخلاقی از وی گرفته می‌شود.

وی افزود: با توجه به جوان بودن جمعیت کشور، علاوه بر تأثیر شبکه‌های ماهواره‌ای بر نحوه نگرش جوانان به مسائل سیاسی، شاهد تغییر در الگوهای جوانان نسبت به بسیاری مسائل از جمله تغیر الگوی جمعی در جامعه هستیم که به شدت در حال تضعیف و فردگرایی و توجه به خود، در حال رشد است.

وی با بیان این مطلب که در جامعه جوانی مثل ایران انتخاب نوع پوشش و سبک آریش بی‌تأثیر از برنامه‌های ماهواره نیست، افزود: آراستگی و زیبایی ظاهر جوان امروز که مورد پسند خود جوان می‌باشد به گونه‌ای متفاوت از الگوهای جمعی است که فرهنگ سنتی جامعه برای او ترسیم می‌کند یکی از دلایل پررنگ شدن این موضوع گسترش روز افزون استفاده از ماهواره در خانواده‌ها می‌باشد.

این کارشناس دینی اذعان کرد: با نگاهی کوتاه به این مسأله متوجه می‌شویم که نفوذ فرهنگ غرب آرام آرام وارد کلیه اندام‌های درخت کهنسال فرهنگ ایران می‌شود و خود را به سرعت ناباورانه‌ای به عنوان بخشی از فرهنگ جامعه به جوانان عرضه می‌کند.

وی گفت: باور کنید دشمنان اگر همین حالا هم احتمال می‌دادند که می‌توانند به ایران حمله نظامی کنند لحظه‌ای دراین تصمیم تردید نمی‌کردند، از آنجایی که یقین دارند نمی‌توانند در جنگ نظامی پیروز شوند این گزینه را انتخاب نمی‌کنند بلکه با کمک رسانه‌ها وشبکه‌های ماهواره‌ای با پوشش جهانی و با برنامه‌ریزی هدفمند سعی دارند با تأثیرگذاری برافکار خانواده‌ها و برهم زدن آرامش خانواده‌ها، بسترهای ذهنی و فرهنگی تأمین منافع خود را فراهم سازند بنابراین خانواده‌ها باید هوشیار و آگاه باشند که در دام این شبکه‌ها گرفتار نشوند.

کره‌بندی در ادامه به حادثه‌ای که برای زن یهودی  اتفاق افتاده بود اشاره کرد و گفت: وقتی حضرت علی(ع) خبر دار شدند که خلخال از پای زن یهودی دزدیده‌اند؛ فرمودند اگر انسانی از این خبر بمیرد جای تعجب نیست. آیا ما الان باید در مقابل ظلم بی اعتنا باشیم؟ آیا اگر ما بستری را فراهم کردیم تا به کسی ظلمی بشود، مقصر نیستیم؟

وی تحقیر سنت‌های اجتماعی و فرهنگی کشورها،  از بین رفتن نقش‌های خانه‌داری، همسری و مادری، بیشترین تأکید آنها و نشان دادن ارزش‌ کار زن در بیرون از خانه، عدم اعتماد زوجین به یکدیگر، را آسیب برنامه‌های ماهواره‌ای دانست.

 این کارشناس دینی در پایان تأکید کرد: باید به‌هوش و آگاه باشیم که دشمنان همه‌ی زندگی ما را نشانه گرفته‌اند و روزبه‌روز خانواده‌ها را به منجلاب خودشان فرو می‌برند. خواهشی که دارم خانواده‌ها دقت کنند.

منبع: بسیج نیوز

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.