آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » مبارزه با قاچاق کالا نیازمند عزم ملی و همکاری عمومی است

مبارزه با قاچاق کالا نیازمند عزم ملی و همکاری عمومی است

13920917000266_PhotoA

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا استان البرز گفت: اجرای طرح‌ها و برنامه‌های دولت و نهادهای قضایی و نظارتی برای مقابله با قاچاق کالا نیازمند عزم ملی و همکاری عمومی است.

محمد صفری اظهار داشت: رهبری عظیم‌الشان انقلاب اسلامی سال جاری را تحت عنوان اقتصاد، فرهنگ، با عزم ملی و مدیریتی جهادی نام‌گذاری و از سوی دیگر بارها و به طور مکرر بر ضرورت حمایت از تولید داخلی تاکید فرموده‌اند.

وی تصریح کرد: در حوزه اقتصاد اگر می‌خواهیم به توسعه و پیشرفت پایدار دست یافته و از نظر تامین مایحتاج داخلی به کشورهای دیگر متکی نباشیم، باید از تولید داخلی حمایت کنیم.

این مسئول افزود: حمایت از تولید داخلی نیز بدون عزم ملی و مدیریت جهادی محقق نمی‌شود و همه باید برای رسیدن به یک چشم‌انداز واحد و تحقق اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای تلاش کرده و به وظیفه خود عمل کنند.

صفری با اشاره به آسیب‌هایی که اقتصاد جامعه از ورود و عرضه کالا متحمل می‌شود، گفت: اگر تمام برنامه‌ها را برای حمایت از تولیدات داخلی و بومی به کار بسته و از ارائه هیچ تسهیلات دریغ نکنیم و تولیدکنندگان و صنعت‌گران نیز با تمام توان کار خود را انجام دهند، با ورود کالای قاچاق تمام این تلاش‌ها به هدر می‌رود.

وی ادامه داد: پدیده منفی قاچاق کالا یکی از مهم‌ترین آسیب‌هایی است که به اقتصاد جامعه وارد شده و موجب می‌شود که تولیدات و صنایع آن جامعه به مرز نابودی و ورشکستگی کشیده شوند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا استان البرز بیان داشت: برخورد با این پدیده نیز باید به صورت هماهنگ و در حوزه‌های مختلف قانونی، انتظامی، قضایی و حتی فرهنگی باشد.

صفری گفت: برای آشنایی هر چه بیشتر مردم استان البرز با پدیده منفی قاچاق کالا، کارهای فرهنگی خوبی در دستور کار مدیریت این استان قرار دارد، ضمن اینکه می‌خواهیم مردم نیز همراه با مسئولان برای برخورد با قاچاقچیان وارد میدان شوند.

وی افزود: در همین راستا سامانه پیامکی با شماره ۱۰۰۰۱۲۰۰۰۰ آماده شده و از مردم خواسته‌ایم تمام اطلاعات و مشاهدات خود را در مورد قاچاق کالا اعم از شناسایی محموله، انبار نگهداری کالای قاچاق، مراکز عرضه و حتی خودروهایی که برای حمل این کالاها به کار می‌رود را به اطلاع بازرسان و نهادهای بازرسی برسانند.

صفری در پایان گفت: امیدواریم این رویکرد در برخورد مقتدرانه با قاچاق کالا در استان البرز موثر باشد.

منبع: خبرگزاری فارس

 

 

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.