آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » محدود کردن فعالیت بسیج!!!
محدود کردن فعالیت بسیج!!!

محدود کردن فعالیت بسیج!!!

ریحانی در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد
مصوبه غیرقانونی دانشگاه آزاد برای محدود‌سازی فعالیت‌های بسیج دانشجویی/ پیگیری‌های لازم برای رفع محدودیت‌ها

معاون تحلیل و بررسی سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به ابلاغ بخشنامه مغایر قانون دانشگاه آزاد برای محدود‌سازی فعالیت‌های بسیج دانشجویی، گفت: مسئولان دانشگاه آزاد چرایی محدود‌سازی فعالیت‌‌های بسیج دانشجویی را بیان نمی‌کنند.
خبرگزاری فارس: مصوبه غیرقانونی دانشگاه آزاد برای محدود‌سازی فعالیت‌های بسیج دانشجویی/ پیگیری‌های لازم برای رفع محدودیت‌ها

سجاد ریحانی معاون تحلیل و بررسی سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس اظهار داشت: در آذر ماه سال گذشته (۱۳۹۳) دانشگاه آزاد بخشنامه‌‌ای را به واحد‌های خود ابلاغ کرد که در آن محدودیت‌هایی را برای فعالیت بسیج دانشجویی بوجود آورد که خلاف قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی و شورایعالی انقلاب فرهنگی است.

وی گفت: محتوای کلی این بخشنامه که باعث محدودیت فعالیت‌های بسیج دانشجویی شده است، اینگونه است که بسیج دانشجویی باید زیر نظر دفتر فرهنگ قرار گیرد و تمامی فعالیت‌های آن در هیأت نظارت بر تشکل‌ها مجوز بگیرد که این موارد برخلاف قوانین مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

معاون تحلیل و بررسی سازمان بسیج دانشجویی افزود: از زمان ابلاغ این بخشنامه غیرقانونی تلاش شد با تعامل این مشکل حل شود اما متأسفانه این موضوع تا امروز حل نشده و همچنان بسیج دانشجویی در واحدهای دانشگاه آزاد درگیر مصوبه‌ای غیرقانونی است.

ریحانی در ادامه گفت: متأسفانه بسیج دانشجویی که به دستور مستقیم امام خمینی (ره) شکل گرفته را در دانشگاه آزاد دچار محدودیت‌های بسیار کرده‌اند و فعالیت یک تشکل انقلابی را سخت کرده‌اند که کاملا مغایر قوانین مجلس و شورایعالی انقلاب فرهنگی است.

معاون تحلیل و بررسی سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه پیگیری های لازم برای رفع این محدودیت‌ها انجام خواهد گرفت، گفت: ما انتظار داشتیم در این مدتی که با مسئولان و رئیس دانشگاه آزاد مکاتبات صورت گرفت، این موضوع حل می‌شد اما متأسفانه تا امروز این اتفاق نیفتاده است.

وی تاکید کرد: مسئولان دانشگاه آزاد تا امروز چرایی این محدودسازی تشکل‌های ارزشی در واحدهای این دانشگاه را بیان نکرده‌اند.

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.