آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » مردم اوراق تاریخ گذشته نخرند

مردم اوراق تاریخ گذشته نخرند

13931030000767_PhotoA

در اطلاعیه‌های فرابورس ایران تاکید شده است، مهلت اوراق تسهیلات خرید مسکن دو سال است و مردم مراقب باشند که اوراق تاریخ گذشته نخرند و مهلت و اصالت اوراق را از بانک مسکن استعلام کنند.

اوراق حق تقدم تسهیلات خرید مسکن که در فرابورس ایران عرضه‌ می‌شود، از تاریخ صدور به مدت دو سال قابلیت خرید و فروش دارد، بنابر این کسانی که این اوراق را خارج از بورس در بنگاههای املاک و از دست افراد خریداری می‌کنند، مراقب باشند که دو سال مهلت دو ساله اوراق مسکن تمام نشده باشد. قبل از خرید اوراق تسهیلات مسکن از بانک مسکن استعلام نمایند.

متن اطلاعیه‌فرابورس به شرح زیر است:

محدودیت های عدم فروش تا ۲ ماه و سقف خرید درحق تقدم استفاده ازتسهیلات مسکن

Tuesday, January 27, 2015 8:10 AM

کارگزاران محترم عضو فرابورس و متقاضیان محترم، پیرو پیام های قبلی این مدیریت، به اطلاع می رساند؛ محدودیت عدم فروش توسط خریداران اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن تا ۲ ماه پس از تاریخ خرید در برخی از نمادهای مربوط به آن از روز شنبه مورخ ۱۳۹۳/۰۴/۰۷ اعمال شد. محدودیت عدم فروش خریداران اوراق تا ۲ ماه پس از خرید برای نمادهای اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن که فقط ۴ ماه تا پایان معاملات آن در بازار فرابورس ایران باقی مانده است، اعمال نخواهد شد.

لذا نمادهای معاملاتی به شرح ذیل مشمول محدودیت مذکور نمی باشند: تسه۹۰۱۲، تسه۹۱۰۶، تسه۹۱۰۷، تسه۹۱۰۸، تسه۹۱۰۹، تسه۹۲۰۱ و تسه۹۲۰۲٫ ضمناً نمادهای معاملاتی تسه۹۱۱۰ و تسه۹۲۰۳ هر یک تا تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ مشمول اعمال محدودیت عدم فروش می باشند و سایر نمادهای معاملاتی اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مشمول محدودیت فروش خریداران به مدت ۲ ماه خواهندبود. همچنین تاکیی گردد، اعتبار کلیه اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن از اوراق تسهیلات مسکن اسفند ماه سال ۱۳۹۰ (تسه۹۰۱۲) به بعد، جهت اخذ تسهیلات تا یک ماه پس از توقف نماد در بازار فرابورس ایران می باشد. همچنین محدودیت سقف خرید به میزان حداکثر ۹۰ ورقه برای هر کد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی و در کلیه نمادهای اوراق تسهیلات مسکن اعمال می‌شود.

به عبارت دیگر در هر جلسه معاملاتی و در کلیه نمادهای اوراق تسهیلات مسکن، هر کد معاملاتی صرفاً تا سقف ۹۰ ورقه تسهیلات مسکن مجاز به ورود سفارش خرید و انجام معامله می باشد.

بدیهی است متقاضیان می بایست، محدودیت مذکور را در خصوص ورود سفارشات خرید و معاملات انجام شده رعایت نمایند. تخطی از پیام ناظر بازار و ورود سفارش یا خرید بیش از سقف مجاز منجر به ابطال کلیه معاملات صورت گرفته و حذف سفارش های ورود یافته شده وموضع به مرجع رسیدگی به تخلفات ارجاع می‌شود.

متقاضیان خرید بیش از سقف مذکور صرفا پس از تأیید بانک مسکن می توانند اقدام به ورود سفارش نمایند. مدیریت بازار فرابورس ایران

منبع: خبرگزاری فارس

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.